Vučević: Znajdziemy lokalizację, która odpowiada wielkości Đorđa Balaševicia

Reklama

sob., 03/06/2021 - 21:25 -- MagdalenaL

Nowy Sad - Burmistrz Nowego Sadu, Miloš Vučević, oznajmił, że miasto odwdzięczy się Đorđovi Balaševiciowi poprzez nadanie jego imienia pewnej lokalizacji, ale nie sprecyzował, czy to będzie ulica, plac czy most. Podczas wystąpienia w telewizji “Prva”, powiedział, że nie zostaną zmienione nazwy najbardziej znanych ulic w Nowym Sadzie, o których śpiewał bard (istnieją takie pomysły), ponieważ “Balašević by tego nie chciał”.

„Znajdziemy lokalizację, która odpowiada wielkości Đorđa Balaševicia. Nie będziemy zmieniali nazw ulic, o których śpiewał i które opisywał w książkach, ponieważ tego by z pewnością nie chciał” - powiedział Vučević.

Podkreślił też, że nie może i nie chce sprecyzować kiedy to nastąpi.

Musi się uspokoić burza emocji, rodzina wyciszyć, abyśmy mogli o tym porozmawiać. Đorđe Balašević jest częścią miasta, nikt tego nie może wymazać, nikomu to nawet nie przychodzi do głowy. Powinniśmy uważnie i troskliwie się tym zajmować, żeby znaleźć najlepszą lokalizację, która będzie mogła też zobrazować jego wkład w kulturalny rozwój miasta i jeden okres rozwoju miasta, tak, by wszyscy byli z tego dumni. Dziękuję wszystkim za podjęte inicjatywy, ale będziemy je z troską rozpatrywać” - dodał.

“Sokole oko” do końca roku

Vučević powiedział także, że w mieście się poważnie rozmyśla nad wprowadzeniem nadzoru wideo zaparkowanych samochodów i możliwe jest, że do końca roku projekt zostanie rozpoczęty. Stwierdził także, że problem parkowania w mieście jest bardzo duży.

Nowy Sad już nie jest małym miasteczkiem sprzed 30-40 lat z liczbą 150 tys. mieszkańców. Jest nas już prawie pół miliona. Liczba samochodów wciąż się zwiększa, motoryzacja zalicza progres. To bezsprzecznie duży problem i dlatego zdecydowanie myślimy o wprowadzeniu “Sokolego oka”, inaczej tego nadzoru wideo, aby w ten sposób zaprowadzić wspólny porządek. Możliwe, że do końca roku z tym wystartujemy” - stwierdza Vučević.

Przypomnijmy, władze miasta planują wydać z budżetu 88 milionów dinarów na zakup nowych pojazdów. Przedstawiciele Nowego Sadu byli w październiku zeszłego roku na prezentacji elektronicznej kontroli parkowanie “Sokole oko” w Belgradzie.

Tłumaczyła Anna Stosio

Autor: 
novisad.com
Źródło: 

novisad.com

Polub Plportal.pl:

Reklama