Sean Pean nie powróci na plan Gaslit, dopóki nie zaszczepi się cała ekipa i aktorzy

Reklama

sob., 07/24/2021 - 19:05 -- MagdalenaL

Jak potwierdził przedstawiciel gwiazdy w piątkowej rozmowie z CNN, Sean Pean nie powróci na plan swojego nowego serialu Gaslit dopóki cała ekipa nie zaszczepi się przeciwko COVID-19. Penn wciela się w rolę prokuratora generalnego Johna Mitchella w dramacie politycznym, który jest współczesną opowieścią o aferze Watergate. Julia Roberts gra w serialu żonę Johna, Martę. Premiera odbyć ma się na kanale Starz jeszcze w tym roku.

Deadline podał w czwartek, że Penn postawił ultimatum, ponieważ 60-letniej gwiazdy nie usatysfakcjonowały wymogi szczepień nałożone przez NBCUniversal – studio odpowiedzialne za jego najnowszą produkcję.

Firma telewizyjno-filmowa ogłosiła w tym tygodniu, że wprowadziła obowiązkowe szczepienia dla pracujących w „Strefie A”, co oznacza, że obsada serialu i wszyscy pracujący z nimi w bliskich odległościach muszą się zaszczepić.

Wraz ze wzrostem liczby przypadków osób chorujących na Covid-19 w Kalifornii – gdzie obecnie trwają zdjęcia – Penn nalega, aby przepisy objęły także tych pracujących nad projektem spoza Strefy A, jak donosi Deadline. Aktor kwestionuje teraz protokoły bezpieczeństwa, oznajmiając producentom, że nie wróci do pracy, dopóki nie zaszczepi się każdy członek zespołu produkcyjnego. Według Deadline, Penn zaoferował bezpłatne przeprowadzenie szczepień za pośrednictwem swojej organizacji non-profit CORE (Community Organized Relief Effort), która w czasie pandemii pomogła otworzyć wiele punktów szczepień i przeprowadzania testów na Covid w Kalifornii i innych miejscach.

Według publikacji, nieobecność aktora na planie może skutkować opóźnieniem w kręceniu serialu, ponieważ nie zakończył jeszcze zdjęć do swoich scen.

CNN skontaktowało się z NBCUniversal z prośbą o skomentowanie sytuacji.

Autor: 
Toyin Owoseje tłum. Weronika Czuryszkiewicz
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama