Matthew McConaughey nowym profesorem na amerykańskim uniwersytecie

Reklama

czw., 09/05/2019 - 15:21 -- koscielniakk

Nigdy więcej pokazywania mięśni na plaży w plotkarskich czasopismach. W przeddzień swoich 50. urodzin zdobywca Oscara za The Dallas Buyers Club (Witaj w klubie) będzie uczył siódmej sztuki na University of Texas w Austin.

W nadchodzącym roku akademickim, Matthew McConaughey przyjmie nową rolę. 49-letni aktor, który ukończył studia w 1993 roku, będzie tego roku wykładał w Moody College of Communication na wydziale Radio-Telewizja-Filmy.

Jest to działalność, którą aktor serialu True detective (Detektyw) praktykuje od 2015 roku. W Scott Rice (członek uniwersytetu) współtworzył kurs pt. Od scenariusza po ekran, podczas którego studenci odkrywali jak funkcjonuje projekt filmowy. „Z dumą witamy profesora McConaugheya w naszym znanym na całym świecie zespole” - powiedział dziekan.

Odtwórca Coopera w filmie Interstellar będzie nadal nauczał w klasie, ale tym razem sam i jako zwykły nauczyciel. „To kurs, który chciałbym odbyć, gdy byłem w szkole filmowej” - powiedział aktor w komunikacie prasowym. „Matthew traktuje naszą szkołę i naszych studentów bardzo poważnie, a my cieszymy się, że poświęca swój czas i talent, aby przygotować kolejne pokolenie pionierów i liderów w branży”, mówi Jay Bernhardt.

Autor: 
Tłum. Patrycja Puszkar
Źródło: 

lefigaro.fr

Polub Plportal.pl:

Reklama