Księżniczka Aiko założy koronę Sayako Kurody na uroczystości osiągnięcia pełnoletności 5 grudnia

Reklama

pt., 12/03/2021 - 10:51 -- MagdalenaL

Aiko, najstarsza córka cesarza Naruhito i cesarzowej Masako (zdjęcie reprezentacyjne)

Szesnastego listopada Agencja Dworu Cesarskiego ujawniła zarys wydarzeń, które odbędą się w związku z osiągnięciem pełnoletności Aiko, najstarszej córki cesarza Naruhito i cesarzowej Masako. Księżniczka będzie obchodzić swoje dwudzieste urodziny 1 grudnia (artykuł z 16.11.21, przyp. red.). Ponieważ Aiko jest obecnie zapisana na Uniwersytet Gakushuin, wydarzenia w pałacu i innych miejscach odbędą się w niedzielę 5 grudnia. W związku z nową epidemią koronawirusa nie odbędzie się bankiet oraz ceremonia parzenia herbaty.

Jak podała Agencja Dworu Cesarskiego, pierwszego wieczoru w Pałacu Cesarskim gratulacje złoży jej dyrektor generalny agencji oraz jej pracownicy, a następnie odbędzie się uroczysta kolacja z rodziną. Rankiem 5 grudnia księżniczka odwiedzi świątynię pałacową, poświęconą dawnym cesarzom. Następnie zostanie odznaczona Orderem Drogocennej Korony przez cesarza Naruhito. Po południu, po powitaniu cesarza i cesarzowej, przywita również swoich dziadków w cesarskim pałacu Takanawa w okręgu Minato w Tokio.

Plan wydarzeń został zaplanowany w oparciu o ceremonię osiągnięcia pełnoletności przez Sayako Kurodę, córkę cesarza emeryta Akihito i cesarzowej emeryt Michiko.

Dla księżniczki Aiko zostanie uszyta nowa suknia, ale korona zostanie pożyczona od byłej księżniczki Sayako. Według Agencji Dworu Cesarskiego biorąc pod uwagę skutki wywołane pandemią, po konsultacji z cesarzem i samą księżniczką, zdecydowano się w tym czasie nie kupować nowej korony. Tiara noszona przez Sayako Kurodę została zakupiona w czasie imprezy z okazji osiągnięcia pełnoletności przez samą Sayako z funduszy pochodzących z „budżetu wewnętrznego dworu" cesarza, który jest wykorzystywany do prywatnych działań, a była księżczniczka chętnie zgodziła się ją pożyczyć.

Wraz z osiągnięciem pełnoletności przez Aiko Agencja Dworu Cesarskiego zaplanowała konferencję prasową.

Autor: 
Ikawa Kanami / tłum. Katarzyna Barańska
Polub Plportal.pl:

Reklama