Kevin Feige nowym producentem widowiska ze świata Gwiezdnych wojen

Reklama

pt., 09/27/2019 - 21:33 -- koscielniakk

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, opracuje nowy film z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Według Hollywood Reporter, Feige, który jak się okazuje jest wielkim fanem Gwiezdnych wojen, spotkał się pod koniec lata 2019 z dyrektorami Disneya i szefową Lucasfilm Kathleen Kennedy, aby omówić szczegóły współpracy.

Czasopismo branżowe twierdzi, że Feige stworzy nowy film sagi, a także, że prowadził rozmowy z jakąś wielką gwiazdą, z którą chciałby pracować przy Gwiezdnych wojnach.

Źródło podało również, że posunięcie to nie powinno być interpretowane jako działanie, które miałoby na celu zastąpienie Kennedy na stanowisku. Szefowa Lucasfilm jest odpowiedzialna za studio od 2012 roku i nadzorowała pracę nad obecną trylogią Gwiezdnych wojen, która kończy się w grudniu wraz z premierą Skywalker. Odrodzenie, a także spin-offami Łotr 1 i Han Solo oraz nadchodzącym serialem Disney+, The Mandalorian.

Kennedy jest obecnie w trakcie realizacji nowego, trzyletniego kontraktu, który rozpoczął się we wrześniu 2018 roku.

W oświadczeniu wydanym przez Disney Studios, współprzewodniczący Alan Horn, powiedział: „Kathleen Kennedy wkracza w nową erę historii Gwiezdnych wojen i wiedząc, jak zagorzałym fanem jest Kevin, sensowne było, aby tych dwoje wyjątkowych producentów połączyło siły”.

Feige jest odpowiedzialny za Marvel Studios od 2007 roku, gdzie zasłynął jako twórca filmów MCU.

Pod jego kierownictwem filmy Marvela zarobiły 26 miliardów dolarów od czasu premiery pierwszego Iron Mana w 2008 roku co miało wpływ na dalszą dominację Disneya w światowym box officie.

Autor: 
Adam White/Tłum. Piotr Kosakowski
Źródło: 

independent.co.uk

Polub Plportal.pl:

Reklama