Bruce Springsteen i Barack Obama pracują nad wspólną książką

Reklama

śr., 07/28/2021 - 16:03 -- MagdalenaL

Legenda rocka Bruce Springsteen i były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama napisali książkę na podstawie rozmów odbytych w podcaście, który zostanie opublikowana na całym świecie przez wydawnictwo Penguin Random House we współpracy z firmą Higher Ground. Książka dokumentuje, jak pisze Obama w jej wstępie, “wspólną wrażliwość dotyczącą pracy, rodziny i Ameryki” obu mężczyzn oraz ich “równoległą podróż w poszukiwaniu zrozumienia tego kraju, który dał nam tak wiele”.

Renegades: Born in the USA (Renegaci: urodzeni w USA) opiera się na rozmowach, które duet przeprowadził w ośmioodcinkowym podcaście: jak opisuje Penguin Random House, czytelnicy są zaproszeni do zajęcia miejsca obok dwóch przyjaciół na całe życie, w studiu nagraniowym wypełnionym dziesiątkami gitar oraz podczas przynajmniej jednej przejażdżki Chevroletem Corvette, rozmawiających o małżeństwie i ojcostwie, o rasie i męskości, o pokusie otwartych dróg i zewie domu, o niektórych z najbardziej inspirujących amerykańskich bohaterów, i o muzyce. Książka zostanie wydana w dużym formacie z ilustracjami i będzie zawierała ręcznie pisane teksty piosenek Springsteena oraz opatrzone dopiskami przemowy Obamy, a także inne materiały archiwalne. (Takie jak wersja młodzieżowego magazynu Rookie Yearbook przeznaczona dla dorosłych mężczyzn.)

Jak mówi Springsteen: - Nadszedł czas na poważne zastanowienie się nad tym, kim chcemy być i jaki kraj chcemy zostawić naszym dzieciom. Czy pozwolimy, by najlepsi z nas przeciekli nam przez palce, czy razem stawimy czoła ogniowi? W tej książce znajdziecie nie odpowiedzi na te pytania, a parę poszukiwaczy starających się, by zadawane przez nas pytania były lepsze.

Książka Renegades: Born in the USA zostanie opublikowana 26 października. Jeśli sam opis nie zachwycił, warto obejrzeć zwiastun, w którym Springsteen i Obama zwracają się do siebie per “B” i razem jadą Corvettą.

Autor: 
Walker Caplan / tłum. Martyna Sołtysiak
Polub Plportal.pl:

Reklama