Michael Jackson ponownie stał się najlepiej zarabiającą gwiazdą po śmierci

Reklama

śr., 11/06/2019 - 13:13 -- koscielniakk

Michael Jackson został uznany przez magazyn Forbesa za najlepiej opłacaną nieżyjącą już gwiazdę. Jak podano na stronie internetowej, w 2019 roku zarobił 60 milionów dolarów.

Cytując Forbesa: "Pomimo pojawienia się coraz bardziej kontrowersyjnych informacji na temat króla popu, odsłuchy jego piosenek w serwisach streamingowych w USA stale rosną: 2,1 miliarda euro w 2019, w porównaniu z 1,8 miliarda rok wcześniej. Dzięki zyskom z wytwórni Mijac Music i długoterminowej umowie z Sony, Michael Jackson jest najlepiej opłacanym celebrytą już siódmy rok z rzędu.

Elvis Presley (39 milionów dolarów) znalazł się na drugim miejscu na liście, a Charles Schultz (38 milionów dolarów), amerykański twórca komiksów, zajmuje trzecie miejsce. W sumie w rankingu znalazło się 13 celebrytów, w tym 9 muzyków.

Forbes zauważa również, że pod wieloma względami zmarłym wykonawcom pomaga promowanie ich muzyki na platformach streamingowych. W ten sposób Jackson, jak również inni artyści, w tym Whitney Houston i Nipsey Hussle, zebrali w ciągu ostatniego roku łącznie 15,2 miliarda odtworzeń ich muzyki, czyli o 38,5% więcej niż w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Autor: 
Piotr Kosakowski
Źródło: 

tass.ru

Polub Plportal.pl:

Reklama