Inna Barbie

Reklama

pon., 02/03/2020 - 18:44 -- Anonim (niezweryfikowany)

Firma Mattel, twórca jednej z najpopularniejszych lalek na świecie- Barbie, zdecydowała się pokazać kultową laleczkę z zupełnie innego punktu widzenia i w ten sposób przybliżyć ją dzieciom. Chodziło o to, żeby pokazać dzieciom różny rodzaj piękna.

W kolekcji "Barbie Fashionists" znalazła się lalka z bielactwem nabytym, oswajająca dzieci z przewlekłą chorobą polegającą na depigmentacji płatów skóry. Lalka ma zatem na różnych częściach ciała białe plamy.

Oprócz laleczki z bielactwem, którą na Instagramie obdarzono największą sympatią, w kolekcji znalazły się inne Barbie, również odbiegające wyglądem od dobrze nam znanej.

Pojawiła się na przykład Barbie bez włosów, Barbie na wózku inwalidzkim, Barbie z protezą nogi.

Niesamowitą kolekcją producenci chcieli zbliżyć się do dzieci, które jak nowe laleczki borykają się z różnymi przykrymi problemami zdrowotnymi.

- Jeśli dziecko z jakichś powodów straci włosy, teraz może utożsamić się ze swoją lalką, która też nie ma włosów, mówią przedstawiciele Mattel.

Podobnie jak ludzie, Barbie może znaleźć się w różnych sytuacjach życiowych, dlatego pojawiła się laleczka z protezą nogi, nad projektem której twórcy z Mattel pracowali razem z 12-letnim Jordanem Rivsem (urodził się bez lewego przedramienia) walczącym o prawa osób niepełnosprawnych.

Barbie z nowej kolekcji mają też, jak to w życiu bywa, różne figury. Mniejsze piersi, bardziej umięśnione ręce i mniej smukła talia zdecydowanie odbiegają od tego, co widzieliśmy u Barbie do tej pory.

Pojawiły się też różne kolory skóry i style ubierania się. Już w 2017 roku można było kupić Barbie z dredami i Barbie w hidżabie.

W zeszłym roku, Wielkiej Brytanii najlepiej sprzedawała się lalka na wózku inwalidzkim.

Uruchomiona w 2015 roku linia "Barbie Fashionists" to dzisiaj ponad 170 różnych laleczek. Jest to odpowiedź na krytykę pod adresem firmy w związku z produkcją i sprzedażą lalek o nierealnej figurze i cechach podkreślających jej super wygląd.

 

Autor: 
Milos Skrbić/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

CNN

Polub Plportal.pl:

Reklama