Disney nadal dominuje na rynku kina rodzinnego

Reklama

czw., 01/09/2020 - 22:57 -- Anonim (niezweryfikowany)

Jak podaje Variety, nowy film animowany ze studia Disneya "Kraina Lodu 2" jest oficjalnie uznawany za najbardziej kasowy animowany obraz, jaki kiedykolwiek pojawił się na ekranach. Film zgromadził w kasie światowej 1,325 mld dolarów, pozostawiając za sobą "Kraina Lodu"(1,281 mld dolarów) i "Iniemamocni 2" (1,243 mld dolarów). Warto zauważyć, że wydany w ubiegłym roku "Król Lew", który zarobił $1,65 miliarda, jest pozycjonowany przez Disneya jako film live action mimo faktu, że jest on w całości stworzony przy użyciu grafiki komputerowej.

"Kraina Lodu 2" znalazła się w pierwszej trójce najbardziej udanych filmów Disneya, ustępując tylko "Avengers: Koniec gry"(2,79 miliarda dolarów) i wspomnianemu już "Królowi Lwowi". W Stanach Zjednoczonych "Kraina Lodu 2" zarobiła 449 milionów dolarów, pozostając liderem przez siedem kolejnych tygodni. Za granicą film Chrisa Bucka i Jennifer Lee zarobił 874,5 miliona dolarów, przy czym największą popularnością film cieszy się w Chinach, Japonii, Korei i Wielkiej Brytanii.

"Kraina Lodu 2" była szóstym projektem Disneya w 2019 roku, który zdołał zarobić ponad 1 miliard dolarów w kasie światowej. siódmym takim filmem powinien wkrótce stać się "Star Wars: Skywalker. Odrodzenie". Pod względem liczby "filmów-miliarderów" w ciągu jednego roku studia Disneya nie ma sobie równych.

 

Autor: 
Agnieszka Pańko
Źródło: 

popcornnews.ru

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama