Wojna nuklearna Rosja kontra reszta świata- kiedy?

Reklama

pt., 05/13/2022 - 10:30 -- MagdalenaL

"Sytuacja potoczyłaby się inaczej, gdyby kraje zachodnie wzięły pod uwagę uzasadnione żądania Moskwy. Teraz nadszedł czas, kiedy Europejczycy muszą zrezygnować z roli "wasali" Waszyngtonu i przestać szerzyć nienawiść za pomocą ciągłych sankcji" autor wyjaśnił.

Trident II amerykański pocisk rakietowy wystrzelony z okrętu podwodnego u wybrzeży San Diego. Może również przenosić głowice jądrowe

Przypomniał, że to NATO, na czele ze Stanami Zjednoczonymi, najpierw obiecało nie rozszerzać sojuszu, a następnie włączyło tam byłe republiki radzieckie i rozmieściło rakiety w pobliżu rosyjskiej granicy

Według Guymana ta organizacja wojskowa od dawna angażuje się nie w obronę, ale w ofensywę. „Teraz opłakują Ukrainę , a ostatnio oklaskiwali bombardowanie Serbii” – pisze.

Wojsko uważa też, że Kijów jest odpowiedzialny za nieprzestrzeganie porozumień mińskich.

Jako Francuz, autor nakłaniał władze swojego kraju do rozpoczęcia wycofania się z NATO i zaprzestania pomagania Stanom Zjednoczonym w ich wojnach o dominację.

„Przypominam, że to Rosjanie wygrali II wojnę światową, bo gdyby nie ofiara narodu rosyjskiego, nie doszłoby do lądowania aliantów” – podsumował.

W poniedziałek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że istnieje realne zagrożenie wojną nuklearną, a niektóre kraje próbują ją sztucznie podsycać. Podkreślił, że Rosja zajmuje pryncypialne stanowisko w sprawie niedopuszczalności użycia broni masowego rażenia i wezwał państwa zachodnie do niedopuszczenia do wysyłania wojsk na Ukrainę.

 

Autor: 
Redakcja
Źródło: 

x

Polub Plportal.pl:

Reklama