Co się dzieje, gdy Królowej nie ma w Pałacu Buckingham?

Reklama

pon., 03/14/2022 - 19:41 -- MagdalenaL

Od początku pandemii 95-letnia monarchini przebywa w Zamku Windsor, a w marcu 2020 r. przeniosła się wraz z księciem Filipem do królewskiej rezydencji w Berkshire.

Królowa woli teraz mieszkać w Zamku Windsor, który wcześniej służył jej jako dom weekendowy – donosi The Sunday Times.

Portal podaje również, że innym głównym czynnikiem stojącym za tym posunięciem jest fakt, że Pałac Buckingham jest obecnie w trakcie 10-letniego remontu.

Zamek Windsor jest ostatnim domem, który Królowa dzieliła z księciem Filipem przed jego śmiercią w wieku 99 lat w kwietniu 2021 r. Według wielu źródeł, w czasie spędzonym razem po wybuchu pandemii „na nowo odkryli szczęście swoich wczesnych lat”.

Królewski pisarz Hugo Vickers powiedział portalowi The Sunday Times, że Zamek Windsor jest miejscem, w którym Królowa czuje się najlepiej.

„Windsor to miejsce, które kocha” - powiedział Vickers.

„Ma tam swoje wspomnienia z księciem Filipem, ma tam swoje kucyki i rodzinę w pobliżu. To ma sens”.

Królowa będzie teraz pracować głównie z Zamku Windsor, gdzie ma spotykać i przyjmować ważnych gości oraz urzędników.

Uważa się również, że członkowie dworu pragną ograniczyć podróże Królowej, po tym jak przyznała, że czuje się słabo podczas niedawnego spotkania z dwoma sekretarzami służb obronnych.

Następnym planowanym wydarzeniem poza Zamkiem Windsor będzie nabożeństwo z okazji Dnia Wspólnoty Narodów, które odbędzie się 14 marca w Opactwie Westminsterskim.

Jej decyzja o zamieszkaniu na stałe w Zamku Windsor oznacza, że Pałac Buckingham zostanie w następnej kolejności zajęty przez księcia Karola i Kamilę, którzy po śmierci Królowej zostaną królem i księżną małżonką.

Autor: 
Autor: Marca Tłumaczenie: Patrycja Marcinkowska
Polub Plportal.pl:

Reklama