Kim tak naprawdę jest Władimir Putin? Jak wyglądało życie przywódcy Rosji?

Reklama

pon., 02/28/2022 - 22:37 -- MagdalenaL

Inwazja Rosji na Ukrainę to jedna z największych tragedii ostatnich lat na Wschodzie, która miała miejsce 24 lutego 2022 roku. Konflikt pozostawił nas wszystkich zdruzgotanych, zaniepokojonych i spoglądających na czyny jednego człowieka: Władimira Putina.

Przez dziesięciolecia prezydent Rosji był jedną z najbardziej wpływowych postaci w światowej polityce i choć większość ludzi przeczuwała, że jest on potencjalnie niebezpiecznym człowiekiem, nigdy nie przypuszczała, że posunie się do takich skrajności, jakie obecnie przeżywamy, zwłaszcza w XXI wieku. 

Ludzie zadają sobie teraz pytanie, jak jeden człowiek może być tak okrutny i bezwzględny, dlatego przyjrzeliśmy się pewnym elementom osobowości Władimira Władimirowicza Putina.

 

Dzieciństwo pozbawione biologicznych rodziców 

Obraz zawierający tekst, kostium</p>
<p>Opis wygenerowany automatycznie

Urodzony w 1952 roku w Leningradzie, odosobniony charakter przywódcy Kremla ukształtował się w dzieciństwie, kiedy musiał dorastać w rodzinie zastępczej, do której posłali go biologiczni rodzice.

Według politologa Stanisława Belkowskiego był to dla Putina bardzo traumatyczny okres, który doprowadził do tego, że nie ufa ludziom i dobrze czuje się tylko w towarzystwie zwierząt. W rzeczywistości jedynymi przyjaciółmi prezydenta Rosji są jego dwa psy, Koni i Buffy.

Putin: Zwierciadło toksycznego męstwa

Zazwyczaj rany, takie jak brak uczuć czy samotność, maskuje się silną fasadą i odważną miną. Dotyczy to również Putina, który zawsze szuka uwagi i pokazuje, że jest dominującym mężczyzną, kiedy tylko może lub kiedy leży to w jego interesie.

W ostatnich latach widziano go łowiącego ryby z gołą klatką piersiową, wymachującego karabinami lub jeżdżącego Harleyem Davidsonem — wszystko po to, aby stworzyć iluzję męskiej wyższości.
 

Pełnoprawny oprawca i potencjalny aseksualista 

Obraz zawierający tekst, mężczyzna, osoba, pozujący</p>
<p>Opis wygenerowany automatycznie

Niebezpieczeństwa związane z byciem zawsze „dominującym mężczyzną” obejmują oczywiście także zachowania macho, a nawet przemoc.

W przypadku Putina niemiecki pisarz Erich Schmidt-Eenboom twierdzi, że były agent KGB w latach 80. fizycznie znęcał się nad swoją byłą żoną Ludmiłą i do dziś nie utrzymuje z nią żadnych kontaktów (rozwiedli się w 2013 roku) ani z dwiema córkami z tego małżeństwa- 37-letnią Marią i 36-letnią Jekateriną. 

Ponadto ten sam autor ujawnia ciekawy fakt dotyczący Putina: „Seks i życie seksualne są mu całkowicie obce”. 
 

Putin i Hitler: Dwa podobne charaktery 

Obraz zawierający tekst, osoba, mężczyzna, wewnątrz</p>
<p>Opis wygenerowany automatycznie

Obecnie to Putin jest głównym zagrożeniem dla Zachodu, lecz w połowie XX wieku był nim inny przywódca. Wówczas Adolf Hitler stwarzał niebezpieczeństwo dla całego świata. Człowiek, który wykazywał pewne podobieństwa do prezydenta Rosji, takie jak traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, brak uczuć i dążenie do władzy nie tylko w sensie ekonomicznym i społecznym, ale także terytorialnym.

Prawdą jest, że Władimir Putin w ostatnich dziesięcioleciach nie zbliżył się do rozpoczęcia antysemickich holokaustów, ale zdaniem wielu osób wykazuje on oznaki ekspansjonistycznego fanatyzmu i obsesję na punkcie osiągnięcia całkowitej dominacji Rosji.

Narracja ta jest zakorzeniona w nostalgii, gdyż dla wielu politologów Putin jest niczym więcej jak tylko produktem upokorzenia ZSRR przez USA pod koniec Zimnej Wojny.

Władimir Putin: Od bólu do przemocy

Obraz zawierający tekst, osoba, mężczyzna, kostium</p>
<p>Opis wygenerowany automatycznie

Wiadomo, że jedyną, prawdziwą obsesją Putina jest władza, którą można zdobyć poprzez strach. Jest to człowiek, który przedstawia się jako osoba pragnąca powrotu Rosji do politycznego i terytorialnego imperium, tak jak za czasów ZSRR, ale w rzeczywistości chce być jedynie podziwiany i uwielbiany.

Oto portret psychologiczny jednego z najniebezpieczniejszych ludzi współczesnego świata.

Autor: 
Autor: SAM Tłumacz: Klaudia Bredlak
Polub Plportal.pl:

Reklama