Raper Kanye West decyduje się kandydować na prezydenta USA

Reklama

wt., 07/07/2020 - 22:55 -- moderator3

Amerykański raper Kanye West zamierza kandydować na prezydenta. Ogłosił to na swojej stronie na Twitterze.

 

„Musimy spełnić obietnicę Ameryki, wierząc w Boga, jednocząc naszą wizję i budując naszą przyszłość. Ubiegam się o prezydenta Stanów Zjednoczonych” -napisał raper.

 

Szef SpaceX i Tesla, Elon Musk, w komentarzach wyraził pełne poparcie dla planów Kanye Westa.

Wybory prezydenckie w USA mają się odbyć 3 listopada 2020 r. Najwyraźniej mąż Kim Kardashian ma na myśli właśnie ich - napisał na Twitterze hashtag # 2020VISION. Jeśli West odniesie sukces, Stany Zjednoczone otrzymają prezydenta, który nie obejdzie agendy sportowej.

Tweet ogłaszający zamiar Westa został opublikowany 4 lipca, w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych. W ciągu kilku godzin otrzymał kilkaset tysięcy retweetów i polubień.

Żona Westa, Kim Kardashian, odpowiedziała tweetem z amerykańską flagą.

Wcześniej Kanye West mówił o swoich ambicjach prezydenckich podczas MTV Video Music Awards 2015.

Od 2015 roku West wprost opowiada się za prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Kanye West jest jednym z najbardziej znanych artystów w swoim gatunku i częstym bohaterem świeckiej kroniki, znanym z ekscentrycznych zachowań i poglądów. Wcześniej raper wielokrotnie spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem i wyraził poparcie dla niego - w szczególności w czerwonej czapce baseballowej z napisem „Sprawmy, by Ameryka znów była świetna”. W 2018 r. Raper spotkał się z Trumpem w Białym Domu. Trump nie wykluczył, że West będzie ubiegał się o prezydenta w przyszłości, ale zasugerował, że stanie się to po 2024 r.

Nie było żadnych oficjalnych komentarzy Westa i jego przedstawicieli. Nie jest jasne, dla której partii zamierza startować. W większości stanów termin składania dokumentów w celu włączenia ich do kart wyborczych jeszcze nie upłynął.

Dlaczego niektórzy uważają to za wrzutkę informacyjną?

Ponieważ nie jest to wydarzenie polityczne, ale wypowiedź popularnego muzyka, którą można raczej zaklasyfikować jako ciekawostkę. Z całej swojej woli nie będzie mógł wziąć udziału w wyborach w 2020 r. - terminy rejestracji kandydatów niektórych stanach już dawno minęły i jak muzyk się nie pospieszy, to może nie zdążyćsię po prostu zarejestrować na czas.

Trudno powiedzieć, jak poważny jest West. Nie podaje żadnych szczegółów na temat dalszych praktycznych kroków. ABC News, na przykład, przyznaje, że głośne oświadczenie może być reklamą jego nowego albumu „God's Country”. Utwór „Wash Us in the Blood” został właśnie wydany w tym tygodniu.

Ponadto nie jest to pierwszy raz, kiedy raper mówi o swoim zamiarze kandydowania w wyborach prezydenckich. West po raz pierwszy wspomniał o tym w 2015 r. Podczas MTV Video Music Awards, a trzy lata później w stacji radiowej Power 92.3 FM w Chicago ogłosił, że „może się to zdarzyć w 100%”. Chociaż wtedy ​​chodziło mu o wybory w 2024 r.

Biorąc to pod uwagę, amerykańskie media były sceptycznie nastawione do wypowiedzi Westa. NBC News w nagłówku zauważa, że ​​już o „tym” słyszeli, i ironizują na temat tego, czy muzyk naprawdę zamierza uczestniczyć w wyborach przeciwko swojemu przyjacielowi Trumpowi. Forbes pisze także: „Kanye West poważnie idzie na prezydenturę?”. Publikacja podkreśla, że ​​chociaż imię rapera jest dobrze znane, jego platforma polityczna rodzi wiele pytań.

 

Chociaż praktyczna wartość oświadczenia Westa zmierza do zera, dziesiątki rosyjskich mediów napisały o tym, mając nadzieję na przyciągnięcie uwagi opinii publicznej dzięki „głośnemu” imieniu Westa. W tym roku będą walczyć o prezydenturę obecny właściciel Białego Domu Donald Trump i jego demokratyczny rywal Joe Biden i chyba obejdzie się w tej bitwie bez Kanye Westa.

Autor: 
Nadiia Honcharenko
Źródło: 

NRK

Polub Plportal.pl:

Reklama