Karnawał w belgijskim mieście Aalst: SS-mani i Żydzi pasożyty

Reklama

wt., 02/25/2020 - 07:21 -- zzz

Żydzi przedstawieni jako pasożyty, uczestnicy w nazistowskich mundurach – widzimy na zdjęciach wykonanych podczas corocznego pochodu karnawałowego w belgijskim mieście Aalst.

Doroczna parada odbyła sie w Belgii, na której paradowały figury ortodoksyjnych Żydów umieszczone na workach pieniędzy. Uczestnicy nosili żydowskie czapki w kostiumach mrówek z napisami "narzekająca mrówka", co w języku niderlandzkim brzmi podobnie jak "Ściana Płaczu". Na karnawale pojawili się także ss-mani w mundurach z czasów III Rzeszy Niemieckiej.

Minister spraw zagranicznych Izraela Israel Kac napisał w czwartek na Twitterze, że Belgia jako zachodnia demokracja powinna się wstydzić, że pozwala na antysemityzm podczas "nienawistnej parady".

"Swoboda wypowiedzi i kreatywność"

Belgijscy organizatorzy wyjaśnili, że karnawał nie jest on skierowany przeciwko Żydom, a ma jedynie satyryczny charakter. - Nie widziałem parady antysemickiej ani rasistowskiej. Widziałem dużą swobodę wypowiedzi i kreatywność - powiedział burmistrz Aalst Christoph D'Haese, cytowany przez AP.

Karnawał w Aalst jest jednym z najsłynniejszych tego typu wydarzeń w Europie, uznawanym za święto humoru i satyry. Podczas trzydniowego festiwalu, którego korzenie sięgają średniowiecza, wyśmiewani są politycy, przywódcy religijni oraz bogaci i sławni.

 


fot. screen YouTube

Organizatorzy zaprzeczają zarzutom o antysemityzm. Ich zdaniem obraz był częścią charakterystycznej dla imprezy satyry i kpiny z każdej możliwej osoby lub grupy.
 

Boguslaw Sonik@SonikBoguslaw

Karnawałowy pochód w miejscowości Alost /Belgia 2020/.Żydzi trzymający sznurki finansjery !

Zobacz obraz na Twitterze

 

 

– Jesteśmy ostatnim bastionem wolności słowa. Jeśli Aalst upadnie, to jest skończone – powiedział w zeszłym tygodniu belgijski radny Michel Van Brempt.

Inne zdanie na temat belgijskiego pochodu ma także UNESCO, które w ubiegłym roku podjęło decyzję o wykreśleniu karnawału z listy niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Organizacja uznała, że „pomimo ostrzeżeń, władze miasta nie postawiły sprawy jasno, co do tego, jakie figury i w jaki sposób mogą na karnawale być prezentowane”.

Nie podam dalej, bo mnie TT zablokuje:))

 

Boguslaw Sonik@SonikBoguslaw

to nie wszystko,są dalsze obrazki

Zobacz obraz na Twitterze

 

Do sytuacji kilka dni temu odniósł się także szef izraelskiego MSZ Israel Katz.

– Belgia jako zachodnia demokracja powinna się wstydzić pozwolić na taki szklisty antysemicki pokaz. Wzywam tamtejsze władze do potępienia i zakazania tej nienawistnej parady w Aalst – pisał niedawno izraelski minister spraw zagranicznych.
 

Niebywałe... Brak słów.

Boguslaw Sonik@SonikBoguslaw

To nie wszystko,w pochodzie karnawałowym 2020 ,w belgiskim mieście Alost, przedstawiono również Żydów jako groźnych pasożtów

Zobacz obraz na Twitterze

 

Raphael Ahren✔@RaphaelAhren

Nazi officers marching in Belgium again: Happy Carnival from Aalst!

Osadzony film

 

4IL@4ILorg

Disgusting antisemitism at the #Aalst parade in #Belgium. This years parade also featured costumes of half Jew-half insect costumes with big noses, and participants dressed in Nazi uniforms.

Video: Gideon Kutz, Kann News

Osadzony film

 

Raphael Ahren✔@RaphaelAhren

The anti-Semitic carnival in Aalst, Belgium, is underway. Complete with Ultra-Orthodox Jews as flies and a "Wailing Wall" to make fun of those criticizing the parade.
Cc @EmmanuelNahshon @BelgiumMFA @IsraelinBelgium

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze


Źródło: Twitter

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama