Pomnik księżnej Diany w ogrodach Pałacu Kensington zostanie specjalnie otwarty w rocznicę śmierci

Reklama

sob., 08/28/2021 - 10:47 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Sky News

Oryginalny tytuł: Pomnik księżnej Diany w ogrodach Pałacu Kensington zostanie specjalnie otwarty w rocznicę jej śmierci

Księżna Walii zmarła 31 sierpnia 1997 r., a w tym roku miną 24 lata od jej śmiertelnego wypadku w Paryżu.

Poczyniono specjalne przygotowania, aby umożliwić zwiedzającym obejrzenie pomnika, odsłoniętego w zeszłym miesiącu przez jej synów, książąt Williama i Harry’ego. Z powodu pandemii Pałac Kensington wraz z ogrodami jest rzadziej otwarty w tygodniu i zazwyczaj dostępny dla zwiedzających tylko od środy do niedzieli.

Ale organizacja Historic Royal Palaces (HRP) ogłosiła, że chętni będą mogli zobaczyć posąg z chodnika Cradle Walk w ogrodzie Sunken Garden, gdzie stoi od 15:00 do 17:00 we wtorek. Rzecznik HRP powiedział: „Zdajemy sobie sprawę, że ludzie będą chcieli obejrzeć posąg w tym dniu. Więc będziemy otwierać dostępu do Cradle Walk, który jest w zasadzie pięknym chodnikiem wokół Sunken Garden. „Otworzymy i będzie swobodnie dostępny dla przechodniów lub każdego, kto chce się zatrzymać i poświęcić chwilę w ten wtorek, zwłaszcza na rocznicę”.

Wstęp na Cradle Walk będzie bezpłatny, a odwiedzający nie będą musieli dokonywać rezerwacji. Nie będą jednak mogli zostawiać kwiatów u podstawy statuy ani do niej podchodzić. Zainteresowani zazwyczaj zostawiają kwiaty i wiadomości przy ozdobnych Złotych Wrotach Pałacu Kensington w rocznicę jej śmierci. Rzecznik HRP powiedział: „Nie chcieliśmy odbierać uroku Złotym Bramom i rodzajom hołdów, które wiemy, że tam będą. Jest to ważne dla grupy, aby mieć tego rodzaju moment”.

Posąg, zamówiony przez Williama i Harry'ego, kiedy mieli zaledwie 15 i 12 lat, gdy zmarła ich matka, jest autorstwa znanego artysty Iana Rank-Broadleya. Przedstawia Dianę, z krótko przyciętymi włosami i stylem ubioru opartym na ostatnim okresie jej życia, w otoczeniu trójki dzieci. Publiczny dostęp do Sunken Garden był zawsze ograniczony do chodnika – nazwanego "Nanny Walk" – po tym, jak stał się ulubionym miejscem spotkań wielu niań w Kensington.

Autor: 
Amar Mehta, Tłumaczenie: Michał Gąska
Polub Plportal.pl:

Reklama