Obraz Leonarda da Vinci sprzedany przez internetowy serwis z ogłoszeniami

Reklama

śr., 09/12/2018 - 11:58 -- koscielniakk

Rosjanin przedstawiający się jako Dmitri twierdzi, że sprzedał autentyczny obraz Leonarda da Vinci za pośrednictwem Avito - rosyjskiej strony z drobnymi ogłoszeniami. Dzieło, którego autentyczność została podobno potwierdzona przez szwedzkich ekspertów, zostało sprzedane za 72 mln euro.

 

 

Avito to rosyjska strona podobna do OLX czy Gumtree - znajdziemy na niej ogłoszenia "złotych rączek", korepetytorów, oferty wynajmu mieszkań czy sprzedaży używanych ubrań i sprzętów domowych. Pewien Rosjanin postanowił sprzedać z pomocą serwisu obraz Leonarda da Vinci "Młoda dziewczyna w futrze".

W opisie oferowanego przedmiotu sprzedawca zapewnił, że dzieło jest autentyczne, co potwierdził konserwator sztuki ze Szwecji. Wartość XV-wiecznego obrazu jest szacowana na 280 mln euro, jednak Dmitri zadowolił się "jedynie" 72 milionami. Zapytany, dlaczego nie zdecydował się skorzystać ze wsparcia domu aukcyjnego, gdzie mógłby otrzymać kilkakrotnie wyższą kwotę, stwierdził, że skorzystał z Avito... "bo mógł". Nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie, jak wszedł w posiadanie cennego obrazu i kto go nabył.

 

 

Autor: 
--------------
Źródło: 

Onet

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama