Królowa uczestniczy w Royal Windsor Horse Show

Reklama

pon., 06/13/2022 - 22:47 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Getty Images

Artykuł z 13.05.22

Królowa przybyła na Royal Windsor Horse Show po tym, jak nie było jej na otwarciu parlamentu w tym tygodniu.

96-latka została odwieziona na teren pokazu Range Roverem. We wtorek po raz pierwszy od 1963 r. opuściła doroczne czytanie przemówienia królowej. Ostatni raz widziano ją publicznie w marcu, gdy uczestniczyła w nabożeństwie upamiętniającym życie księcia Edynburga w Opactwie Westminsterskim. Królowa ma problemy z poruszaniem się i musiała odwołać kilka ostatnich wystąpień publicznych.

W piątek rano widziano ją siedzącą na przednim siedzeniu pasażera w swoim Range Roverze, który zatrzymał się w pobliżu ringu parady, aby mogła obserwować swoje zwierzęta.


Koń monarchy został mistrzem na pokazie jeździeckim. Zdjęcie: PA MEDIA

Koń monarchini, Balmoral Leia, pięcioletnia klacz rasy dun, został ogłoszony najwyższym czempionem w zawodach Highland Class 64.

Królowa uśmiechała się i śmiała, rozmawiając przez otwarte okno samochodu z przedstawicielami władz pokazu konnego. Na ringu paradnym konie były wystawiane na próbę, podczas gdy przez system nagłośnieniowy rozbrzmiewała muzyka klasyczna. Później królowa dołączyła do hrabiego i hrabiny Wessex na terenie głównego zamku, aby obejrzeć córkę pary, lady Louise Windsor – która jest również wnuczką królowej – w pokazie powozów z okazji stulecia Fell Pony Society. Monarchini została zauważona, jak spacerowała po okolicy w chuście na głowie i z laską. Jej koń pokonał później innych mistrzów rasy, zdobywając tytuł zwycięzcy w zawodach Horse and Hound Mountain and Moorland Supreme in Hand Championship.


Królowa rozmawiała z grupą ludzi na Royal Windsor Horse Show.

Królowa jest znana ze swojego zamiłowania do koni, a Królewski Pokaz Koni w Windsorze jest podobno jednym z jej ulubionych wydarzeń w roku. Pokaz rozpoczął się w czwartek, trwa do niedzieli i tradycyjnie przyciąga tysiące koniarzy i entuzjastów na teren zamku Windsor. Po raz pierwszy zorganizowano go w 1943 r., a w jego ramach odbywają się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, ujeżdżaniu, powożeniu i rajdach konnych. W 2016 r. królowa wygrała bon do Tesco podczas zawodów w Berkshire, gdy jej koń wygrał konkurs.

Analiza Sean Coughlan – Królewskiego korespondenta

Wygląda na to, że regenerująca moc pokazu koni zadziałała w przypadku ponownego pojawienia się królowej. Jeśli problemy z poruszaniem się nie pozwoliły jej uczestniczyć w państwowym otwarciu parlamentu, to siedzenie pasażera Range Rovera umożliwiło jej podjechanie blisko akcji na Royal Windsor Horse Show. Królowa wyglądała na zrelaksowaną i uśmiechniętą, rozmawiając z urzędnikami i gośćmi na ringu paradnym dorocznego pokazu koni, który odbywa się w pobliżu jej domu w Windsorze. Widok ten będzie postrzegany jako uspokajający, gdyż jest to pierwsze publiczne pojawienie się królowej od marca i dopiero drugie poza jej własną rezydencją w tym roku. Jest to wizualny sygnał, że nawet jeśli królowa ma trudności z poruszaniem się lub staniem przez dłuższy czas, to nadal jest aktywna i zaangażowana.


Do królowej dołączyli później hrabia i hrabina Wessex. Zdjęcia: PA MEDIA.


Zdjęcie: Getty Images

Na początku tego miesiąca Pałac Buckingham ogłosił, że inni członkowie rodziny królewskiej zastąpią królową podczas tradycyjnych przyjęć w ogrodzie, które odbędą się tego lata. Książę Walii zastąpił monarchę podczas kwietniowego nabożeństwa wielkanocnego.

W październiku ubiegłego roku królowa spędziła noc w szpitalu, a przez kolejne trzy miesiące otrzymywała od lekarzy polecenie wykonywania jedynie lekkich obowiązków. Odkąd w październiku zeszłego roku wzięła udział w nabożeństwie z okazji stulecia Królewskiego Legionu Brytyjskiego, publicznie używa laski.

Autor: 
Andre Rhoden-Paul / tłum. Milena Wrochna
Polub Plportal.pl:

Reklama