Królowa Anglii Elżbieta II obchodzi 96. urodziny

Reklama

śr., 05/11/2022 - 23:28 -- MagdalenaL

Królowa Elżbieta w towarzystwie białych kuców na zamku w Windsorze/Henry Dallal/The Royal Windsor Horse Show/Getty Images

Artykuł z 22.04.2022

21 kwietnia królowa Elżbieta II obchodziła swoje 96. urodziny. W tym roku mija również 70-ta rocznica jej panowania.

Ten wyjątkowy dzień królowa spędziła w odosobnieniu, wyjeżdżając do wiejskiej rezydencji królewskiej, położonej w Sandringham, w hrabstwie Norfolk.

Opublikowane w związku z urodzinami zdjęcie, przedstawia królową Elżbietę w towarzystwie dwóch kuców po swojej lewej i prawej stronie. Według zamieszczonego postu na Twitterze przez brytyjską rodzinę królewską, zostało ono zrobione w marcu, na zamku w Windsorze.

Wnuk Jej Wysokości książę William oraz jej syn książę Karol opublikowali w mediach społecznościowych życzenia urodzinowe.

To pierwszy taki przypadek, żeby brytyjski monarcha panował nieprzerwanie przez 70 lat. Jak również historycznie najdłużej panująca głowa państwa, będąca kobietą.

By celebrować ten niezwykły rok, jakiego jeszcze nie było, w całym państwie odbywać się będą liczne wydarzenia. W śród nich, w dniach od 2 do 5 czerwca, będzie jedno szczególne, okrzyknięte mianem „Weekendu Jubileuszowego” – specjalnie zorganizowane święto trwające całe cztery dni.

Autor: 
tłum. Alicja Benowska
Źródło: 

CNN.co.jp

Polub Plportal.pl:

Reklama