Terry Gilliam o różnorodności: "Mówię światu teraz jestem czarną lesbijką"

Reklama

czw., 07/05/2018 - 00:07 -- zzz

Poprawność polityczna w Wielkiej Brytanii stała się powodem do ciętej riposty ze strony komika Terrego Gilliama, który skwitował debatę o narzuconej różnorodności w BBC: "Mówię światu, że jestem czarną lesbijką".

 

W ten sposób Gilliam skomentował debatę o różnorodności wywołaną przez zapowiedź BBC nowego programu komediowego, ogłoszonego w czerwcu, podczas którego Shane Allen, podkreślił zaangażowanie w nowy cykl "opowieści, które nie zostały usłyszane, a głosy jeszcze nie słyszeliśmy ".

 

W odpowiedzi na pytanie dotyczące Latającego Cyrku Monty Pythona , Allen powiedział: "Jeśli masz zamiar teraz zebrać drużynę, to nie będzie sześciu białych facetów z Oxbridge. Będzie to różnorodna grupa ludzi, którzy odzwierciedlają współczesny świat. 

 

Terry Gilliam przemawiając na konferencji prasowej na festiwalu filmowym w Karlowych Warach, gdzie zaprezentował swój nowy film "Człowiek, który zabił Don Kichota", powiedział sarkastycznie: 

 

"Zacząłem płakać, kiedy dowiedziałem się, że ... już sześciu białych mężczyzn z Oxbridge nie może zrobić komedii. Nie chcę już być białym mężczyzną, nie chcę być obwiniany za wszystko, co jest nie tak na świecie: Mówię światu, teraz jestem czarną lesbijką ... Nazywam się Loretta i jestem BLT, czarna lesbijka w okresie przejściowym. "

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

theguardian.com/plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama