Gigantyczna rzeźba wykonana z 350 drzew zostanie zaprezentowana przed Pałacem Buckingham

Reklama

pon., 05/09/2022 - 01:07 -- MagdalenaL

W czerwcu Wielka Brytania będzie obchodzić 70-lecie królowej Elżbiety II na tronie. Podczas uroczystości przed Pałacem Buckingham zostanie zaprezentowana rzeźba w kształcie drzewa.

Zaprojektowane przez Heatherwick Studio, 69-metrowe „drzewo wszystkich drzew” będzie składać się z 350 brytyjskich drzew przymocowanych do gigantycznej stalowej ramy. Rzeźba będzie reprezentowała inicjatywę królowej „The Queen's Green Canopy” (QGC), która zaprosiła Brytyjczyków do „posadzenia drzewa na Jubileusz” między październikiem 2021 i marcem 2022. Według strony internetowej QGC w tych miesiącach zasadzono ponad milion drzew.

Brytyjski projektant Thomas Heatherwick, założyciel Heatherwick Studio, powiedział: „Drzewo wszystkich Drzew powstało z warsztatów i szkółek w całym kraju w ramach niesamowitej kampanii społecznej, która dosłownie zmienia krajobraz naszego narodu”.

Heatherwick był odpowiedzialny za wiele głośnych projektów, od nowych londyńskich autobusów Routemaster po olimpijski kocioł z 2012 roku.

W zeszłym roku w Szanghaju Heatherwick i jego zespół stworzyli 1000 Drzew, centrum handlowe z 1000 drzew w donicach na 1000 słupach konstrukcyjnych budynku.

W Stanach Zjednoczonych Heatherwick zbudował Little Island, park na molo nad brzegiem rzeki na Manhattanie, w którym znajdowało się ponad 100 różnych gatunków drzew i roślin pochodzących z Nowego Jorku.

Według Heatherwick Studio, wszystkie 350 drzew na Drzewie wszystkich Drzew będzie siedzieć w aluminiowych donicach z wytłoczonym szyfrem Królowej. W październiku, po obchodach Jubileuszu, drzewka zostaną przekazane organizacjom społecznym.

Autor: 
Hafsa Khalil / tłum. Nikol Benderuk
Polub Plportal.pl:

Reklama