W Berlinie odbyły dni „Souzmultfilmu” od 1 do 3 czerwca

Reklama

wt., 06/04/2019 - 17:07 -- Anonim (niezweryfikowany)

Dni „Souzmultfilm”, które są poświęcone 50-leciu studio, odbyły od 1 do 3 czerwca w Berlinie w ramach festiwalu „Rosyjskie sezony w Niemczech”, informuje biuro prasowe studio.

 

Wydarzenia, poświęcone 50-leciu ulubionych bohaterów z szeregu radzieckich bajek, mogli bezpłatnie odwiedzić wszyscy chcące.

„Pierwszego czerwca w 13:30 w Rosyjskim domie nauki i kultury szef departamentu public relations „Souzmultfilmu” Anna Usaciewa i szef departamentu kulturowych projektów w kinie Paweł Szwedow otworzyli Dni „Souzmulfilmu” w Berlinie”, - informuje się.

W weekend była otwarta wystawa szkiców do legendarnej serii „Wilk i Zając”. Przez cały dzień odbywały warsztaty dla dzieci z lepienia i rysowania bohaterów bajek. Dzieci i dorosłych czekały interaktywne gry, modelowanie z balonów, fotografowanie z aktorami przebranymi za bohaterów, a także dzieci dostały pamiątki. Każda godzina się zaczynała z pokazu bajki.

Berlińczycy zobaczyli popularne odcinki „Wilk i Zając”, „Czterej muzykanci z Bremy”, „Kiwaczek”, „Kubuś Puchatek”, a także krótkometrażowe bajki „Souzmultfilmu” ostatnich lat.

„Souzmultfilm” – radzieckie i rosyjskie państwowe studio filmowe, założona 10 czerwca 1936 roku. Za czas istnienia wydano ponad 1,5 tys. bajek w różnych gatunkach i technikach. Dużo filmów zdobyły prestiżowe nagrody.

Autor: 
Valeriya Galantseva
Źródło: 

ria.ru

Polub Plportal.pl:

Reklama