Po raz pierwszy w historii- w 2018 roku odwiedziło Luwr ponad 10 mln osób

Reklama

pt., 01/04/2019 - 23:40 -- Anonim (niezweryfikowany)

W ubiegłym roku Luwr odwiedziło ponad 10 mln osób, co jest istotnym wydarzeniem w przypadku nawet tak znanego muzeum.

 

 

- Po raz pierwszy w historii, a zwłaszcza historii tego muzeum, odnotowaliśmy 10 mln zwiedzających, powiedział Jean-Luc Martinez, dyrektor najbardziej znanego francuskiego muzeum na świecie.

10,2 mln osób, które odwiedziły Luwr w ubiegłym roku, to 25 % wzrost w stosunku do roku 2017, kiedy to muzeum odwiedziło 8,1 mln osób.

Zdaniem Martineza, przyczyną tak dużego wzrostu liczby zwiedzających jest ożywienie międzynarodowej turystyki w Paryżu, której gwałtowny spadek (30%) odnotowano w wyniku aktów terrorystycznych.

Inną przyczyną jest z pewnością zwiększenie w minionych dwóch latach powierzchni użytkowej Luwru, co wraz z renowacją kosztowało muzeum około 60 mln euro, podała do wiadomości AFP.

- Mamy nowe powierzchnie przeznaczone do przechowywania bagażu i nowe kasy biletowe. Oddaliśmy też do użytku nowe strefy dla turystów zbiorowych, co umożliwiło nam przyjęcie większej liczby odwiedzających, wyjaśnił Martinez.

W muzeum założonym w 1793 roku, przechowywanych jest 35.000 eksponatów pochodzących z okresu prehistorycznego aż do XIX wieku.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Srna

Polub Plportal.pl:

Reklama