Klucz do kariery pisarskiej

Reklama

wt., 05/21/2019 - 15:08 -- Anonim (niezweryfikowany)

Wielu ludzi marzy o karierze pisarskiej lecz tylko nielicznym z nich udaje się osiągnąć sukces w tej dziedzinie.

Według jednego z członków Szwedzkiego Stowarzyszenia Pisarzy, Matsa Söderlund jest wiele rodzajów wykształcenia, które mogą pomóc w karierze pisarskiej. Niektórym udaje się osiągnąć sukces bez formalnego wykształcenia, większość ludzi jednak potrzebuje na to wielu lat.

Średni wiek debiutującego pisarza w Szwecji wynosi 36 lat (38 lat w przypadku kobiet oraz 34 lata w przypadku mężczyzn).

Mats wspomina o tym, że wielu pisarzy jest absolwentami tzw. Szkół Ludowych. Według jego opini powodem jest bogata oferta edukacyjna pozwalająca na dość bogaty wybór kierunku nauczania. Można wybierać pomiędzy takimi dziedzinami jak pisanie drukarskie, pisanie kreatywne bądź studia nad badaniami pisarskimi. Możliwy jest także wybór fakultetu, który dotyczy jednego pisarza na przykład Astrid Lindgren lub Jane Austen.

Mats wspomina także o tym, że wśród pełnoprawnych pisarzy dużą popularnością cieszy się kierunek Literary Design znajdujący się w ofercie uniwersytetu w Gothenburgu.

Jeżeli myślisz o karierze pisarza powinieneś dokładniej pomyśleć o tym, czy chcesz zająć się pisaniem książek historycznych, zabawnych czy też interesujących.

Pisz o tym, o czym najtrudniej jest pisać. Wtedy masz największą szansę być naprawdę dobrym w tym, co robisz – radzi Mats.

Wskazówki Matsa: Tak staniesz się pisarzem

  • Pisz zawsze

  • Czytaj, jeśli nie piszesz

  • Pisz kiedy czytasz

  • Zanim podpiszesz kontrakt skontaktuj się ze Stowarzyszeniem Pisarzy

Autor: 
Per Samuelson/Tłum. Sylwia Kałuża
Polub Plportal.pl:

Reklama