NIE BĘDZIE DRUGIEJ CZĘŚCI AMELII, BO PARYŻ STAŁ SIĘ KOSZMARNY

Reklama

czw., 05/09/2019 - 20:37 -- zzz

Każdy, kto ma nadzieję na dalszy ciąg francuskiej klasycznej Amelii, srogo się zawiedzie. Pisarz położyło kres jakiemukolwiek dalszemu ciągowi adaptacji dzieła kinowego Amelii. 

Dlaczego? Ponieważ Paryż, miasto wieży Eiffla i Łuku Triumfalnego, jest już zbyt brzydki. Amelia głównie została sfilmowana we francuskiej stolicy, a stałe fragmenty kręcone były w uroczej kawiarni w otoczeniu urokliwej paryskiej architektury. Jean-Pierre Jeunet twierdził, że obecnie jest za dużo nowych budynków, które są obce francuskiej kulturze i filmowanie dalszego ciągu byłoby koszmarem. 

 Paryż utracił europejski charakter...?
 

Przypomnijmy, jak młoda Japonka zachęcona filmem Amelia i przewodnikiem turystycznym wybrała się do Francji, aby zwiedzić bajeczny, modny i nowoczesny Paryż

 

Po dotarciu na miejsce nie może uwierzyć własnym oczom, bowiem wykreowany przez biura turystyczne obraz współczesnego Paryża jest biegunowo odległy od rzeczywistości. Młoda Japonka porównuje to, co widzi w przewodniku z tym, co przyszło jej zobaczyć. Brudne ulice, Arabowie, murzyni, Żydzi, Azjaci.

 

Zamiast francuskiej romantycznej muzyki z filmu Amelia, słyszy afrykańskie i żydowskie rytmy, zamiast Pariser Variéte Moulin Rouge, brodaci faceci i kobiety w workach.

Zastanawia się: „czy to jest Afryka"?

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plporatal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama