Bratanek Pabla Escobara odnajduje tajemny magazyn barona narkotykowego

Reklama

pt., 09/03/2021 - 23:15 -- MagdalenaL

Zdjęcie

Bratanek cieszącego się złą sławą kolumbijskiego barona narkotykowego Pabla Escobara powiadomił o odkryciu 18 milionów dolarów w tajemnym magazynie swojego wuja. Pieniądze znajdowały się w plastikowej torbie w schowku ukrytym w mieszkaniu Nicolása Escobara. Banknoty po tych wszystkich latach miały być na wpół zgniłe i bezużyteczne. „Torba cuchnęła sto razy bardziej niż zwłoki”, twierdzi.

Bratanek znalazł także maszynę do pisania, na której jego wuj miał rzekomo wystukiwać komunikaty, niewielką ilość złota oraz aparat fotograficzny. „Wysłaliśmy już rolkę filmu, aby ją wywołać, ale niestety nie udało się”, powiedział stacji telewizyjnej Red Más Noticias.

Pablo Escobar, szef kartelu z Medellín, w latach osiemdziesiątych był najpotężniejszym baronem narkotykowym na świecie. Kiedy rząd kolumbijski chciał ekstradować go do Stanów Zjednoczonych, bogaty kryminalista rozpoczął krwawą wojnę, aby temu zapobiec. Zmarł w 1993 roku po długiej obławie.

Od tej pory o fortunie barona narkotykowego krążą rozmaite dzikie opowieści. W różnych kryjówkach ukrył on broń, gotówkę i inne kosztowności. Kryminaliści, milionerzy i członkowie rodziny latami poszukiwali ukrytych skarbów Escobara.

Duchowe przeżycie

Jego bratanek, Nicolás, był jednym z nich. Twierdził, że odnalazł kilka caletas - tajnych kryjówek. Ostatniego znaleziska miał dokonać w mieszkaniu w Medellín, gdzie mieszkał przez 5 lat. Nicolás opowiedział, że odnalazł kryjówkę po doświadczeniu duchowego przeżycia. „Wyjrzałem na zewnątrz przez okno”, opowiada Red Más Noticias, „a w jego odbiciu ujrzałem widmo mężczyzny znajdującego się w moim domu. Zniknął w miejscu, w którym okazał się być ukryty skarb”.

Nicolás Escobar krótko przed śmiercią swojego wuja został porwany przez wrogów barona narkotykowego. „Torturowali mnie godzinami, bo myśleli, że wiem, gdzie ukrywa się Pablo”, opowiedział dziennikarzom.

Kości wykopane

Od tego czasu życie Nicolása kręci się wokół jego legendarnego wuja. Ma kanał tematyczny na YouTubie, prowadzi małe muzeum i stara się przekonać każdego, że Pablo Escobar nie został zastrzelony przez policję, lecz sam odebrał sobie życie.

Członkowie rodziny barona narkotykowego pozwolili na ekshumowanie jego zwłok w 2006 roku w celu pobrania materiału DNA. Nicolás i jego ojciec Roberto, brat Pabla, byli przy tym obecni i opublikowali zdjęcia z całej operacji, ku utrapieniu syna Pabla Escobara. Przy okazji Nicolás zabrał ze sobą kilka małych kości Pabla Escobara. Jedną z nich miał zakopać pod drzewem na terenie Hacienda Nápolés, posiadłości Pabla Escobara. Nicolás oznajmił, że było to życzenie jego wuja.

Istnieją jednak pewne wątpliwości co do wiarygodności Nicolása. Policji jest znany jako oszust i naciągacz. Kilka lat temu został skazany za kopiowanie kart kredytowych. Poza dziennikarzami Red Más Noticias i samym Nicolásem Escobarem, nie ma jak dotąd żadnych innych źródeł, które potwierdzałyby historię bratanka.

Autor: 
tłum. Wiktoria Dzido
Polub Plportal.pl:

Reklama