Stefan Mandel - matematyk opracował formułę i wygrał 14 razy w loterii nie łamiąc prawa

Reklama

wt., 09/04/2018 - 21:55 -- zzz

Jak możesz pokonać lotto? Poznaj matematyka, który użył tajnej formuły, aby wygrać jackpota 14 razy i zabrał do domu ponad 30 milionów dolarów.

- Szansa wygranej w loterii wynosi około jednego na 14 milionów

- Matematyk Stefan Mandel wygrał 14-krotną wygraną, nie łamiąc prawa

- Użył sprytu i rachunku prawdopodobieństwa, by stworzyć niemal idealną formułę

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania Matematyk Stefan Mandel

Szanse wygranej głównej loterii dla jednej osoby wynoszą w przybliżeniu jeden na 14 milionów. Ale matematyk Stefan Mandel przeciwstawił się, by wygrać główną wygraną i zrobił to bez łamania prawa.

Urodzony w Rumunii obywatel Australii wykorzystał swój spryt i sympatię do liczb, aby stworzyć niemal idealną formułę do złamania systemu.

Gdyby jedna loteria poprosiła gracza o wybranie sześciu liczb od 1-40, Mandel mógł ustalić pięć z tych liczb w serii kroków.

1. Oblicz liczbę wszystkich możliwych kombinacji

2. Szukaj loterii ze zwycięskim marginesem wynoszącym co najmniej trzy razy więcej kombinacji

3. Zbierz wystarczającą ilość funduszy, aby kupić każdą kombinację

4. Użyj jego algorytmu matematycznego i technologii, aby wypełnić każdy pojedynczy bilet

5. Weź każdy spersonalizowany bilet do dealerów loterii i zapłać za nie

6. Usiądź wygodnie i poczekaj, aż zadzwoni jego zwycięski bilet

Pracując jako ekonomista w Rumunii, Mandel testował swoje dzieło, mając nadzieję na wygraną drugiej nagrody. Dostarczył pięć numerów, które zaproponował jako metodę oraz przypuszczenie, że będzie szósty.

W ten sposób zdobył główną nagrodę i uciekł z rodziną z Rumunii do Australii. Wkrótce po przybyciu na ląd, pan Mandel rozpoczął pracę nad dostosowaniem swojej formuły do ​​australijskiego systemu.

Ze względu na ogrom możliwych kombinacji w australijskiej loterii, pan Mandel zaczął szukać inwestorów, z zamiarem zebrania jak największej liczby biletów na każdy duży los.

Z pięcioma sześcioma liczbami obliczonymi przez jego system liczba kombinacji stała się skończona, a pan Mandel zaczął skupiać się na głównych nagrodach oferujących więcej pieniędzy niż możliwych kombinacji.

Mając nadzieję na wygraną, kupił każdą dostępną opcję biletu, dając mu pewny sposób na wygraną.

Po 12 zwycięstwach władze australijskie zaczęły zmieniać prawo. Pomimo legalności jego działań, został on uznany za niezgodny z duchem gry i wprowadzono szereg ustaw blokujących jego system.

W odpowiedzi pan Mandel znalazł pięciu partnerów biznesowych. Przyjęto kolejną ustawę, która uniemożliwiła grupom osób zakup wszystkich biletów w losowaniu loterii. Wtedy ponownie, pan Mandel znalazł obejście, tym razem tworząc firmę loteryjną. Niestety, takie działanie również zostało uznane za nielegalne.

Wkrótce pan Mandel postanowił zadziałać na większym rynku. Szukając innych opcji, dowiedział się, że Stany Zjednoczone nie narzuciły jeszcze ograniczeń, które widział w Australii, a przede wszystkim w wyniku jego własnej metody.

Natychmiast przystąpił do pracy nad łamaniem amerykańskiego systemu, ze szczególnym uwzględnieniem loterii w Wirginii.

Z pięcioma sześcioma liczbami obliczonymi przez jego system liczba kombinacji stała się skończona, a pan Mandel zaczął skupiać się na wielkich nagrodach oferujących więcej pieniędzy niż możliwe kombinacje.

Stefan Mandel stworzył niemal idealną formułę do przechytrzenia systemu loterii. Odkrył formułę matematyczną ze 100-procentową szansą na pomyślne odnalezienie pięciu z sześciu niezbędnych liczb, aby trafić w dziesiątkę.

Pozyskał fundusze za pośrednictwem inwestorów, aby kupić wystarczającą liczbę biletów, aby zainwestować w każdą możliwą kombinację liczb.

Poprzez udoskonalenie swojej formuły w zależności od systemów loterii w Australii i Stanach Zjednoczonych, Mandel wygrał ponad 30 milionów dolarów.

Rezultat:

Wygrał jedną loterię w Rumunii, 12 w Australii i główną wygraną w Virginii w USA.

Formuła Mandela została ostatecznie zakazana w obu krajach, jednak nigdy nie został oskarżony o jakiekolwiek wykroczenia.

W tym czasie w puli było 7,1 miliona możliwych kombinacji liczb, a bilety były wyceniane za jedyne 1 $.

Mandel przekonał 2500 inwestorów z Australii, aby zebrać 2 500 USD.

Dwa lata później, w 1992 roku, jackpot osiągnął 27 milionów dolarów, a pan Mandel i jego zespół kupili każdy pojedynczy bilet.

"Wiedziałem, że wygrywam jedną pierwszą nagrodę, 6-sekundową nagrodę, 132 trzecie nagrody i tysiące drobnych nagród" - powiedział Planet Money .

Jego łączny zysk przekroczył 30 milionów dolarów.

Spowodowało to czteroletnią batalię prawną, w której był badany przez CIA i FBI, jednak podejrzenia stały się bezpodstawne. Mimo to prawa wciąż zmieniały się, by wyjąć spod prawa technikę Mandela.

W 1995 r. Mandel złożył wniosek o upadłość.

Podczas próby kolejnej wygranej w Izraelu został uznany winnym oszustwa i spędził 20 miesięcy za kratkami.

Po uwolnieniu udał się do Vanuatu, spokojnej wyspy u wybrzeży Australii, gdzie omieszka do dzisiaj.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

mailonline/plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama