ŻÓŁTE KAMIZELKI CHCĄ OBALIĆ RZĄD POPRZEZ ZMASOWANĄ WYPŁATĘ GOTÓWKI Z BANKÓW

Reklama

pt., 01/11/2019 - 20:13 -- zzz

Żółte Kamizelki chcą ramach protestu przeciwko nadmiernemu fiskalizmowi, zorganizować ogólnokrajową skoordynowaną wypłatę gotówki. W ten sposób chcą pokojowo zmusić rząd do przeprowadzenia reform.

"Jeśli banki osłabną, państwo osłabnie natychmiast", powiedział sympatyk "Żółtych Kamizelek" Tahz San na Facebooku. To najgorszy scenariusz dla rządu francuskiego.

Protestujący planują opróżnić swoje konta bankowe w sobotę, wycofując jak najwięcej pieniędzy w celu podkopania zaufania do francuskich banków.

Plan zakłada "przestraszyć państwo legalnie i bez przemocy", zmuszając rząd do przyjęcia inicjatywy w celu uchwalenia nowych przepisów - nowych rozwiązań systemowych. 

Dobrze skoordynowane działanie finansowe może doprowadzić do upadku francuskiego systemu bankowego, a co za tym idzie - euro, ponieważ banki zawsze posiadają tylko ułamek funduszy, jakie obywatele danego kraju mają na swoich rachunkach. 

Większość banków ogranicza wypłaty z bankomatów do stosunkowo niskiej kwoty, co oznacza, że ​​protestujący musieliby ustawiać się w kolejkach, aby wypłacić resztę swoich pieniędzy.

 

Demonstracja finansowa to nowy sposób na obejście propozycji premiera Edouarda Philippe'a o nielegalnych"nieautoryzowanych protestach" ogłoszonych w tym tygodniu po szczególnie brutalnym weekendzie starć z uzbrojonymi policjantami.

Autor: 
zzz
Źródło: 

europe.infowars.com

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama