"Wreszcie ta brudna świnia odeszła" - skomentował niemiecki polityk na wieść o śmierci Sassoli

Reklama

pt., 01/14/2022 - 06:56 -- zzz

"Wreszcie ta brudna świnia odeszła" - napisał europoseł AfD Nicolaus Fest odnosząc się do śmierci przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Davida Sassoli. Wiadomość pojawiła się na grupie WhatsApp, w której komunikują się członkowie AfD w Parlamencie Europejskim - poinformowała telewizja ARD.

 

Oficjalnie AfD wyraziła smutek z powodu śmierci Davida Sassoli. Wewnętrznie jednak wyglądało to inaczej. "Wreszcie ta brudna świnia odeszła" - napisał europoseł AfD Nicolaus Fest - informuje telewizja ARD.

"Śmierć Davida Sassoli jest wielką stratą dla Parlamentu Europejskiego"

ARD zauważa, że oficjalny komunikat prasowy AfD z Brukseli brzmiał bardzo przyjaźnie, dostojnie, stosownie do śmierci polityka.

- Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli zmarł o wiele za wcześnie - stwierdził współprzewodniczący AfD Joerg Meuthen, który jest również członkiem Parlamentu Europejskiego. Dodał, że "Sassoli był sprawiedliwym przewodniczącym Parlamentu", a jego śmierć była "wielką stratą dla Parlamentu Europejskiego". W imieniu delegacji AfD w Brukseli napisał, że "wszyscy są bardzo zasmuceni z powodu śmierci".

"Antydemokrata, hańba dla jakiejkolwiek idei parlamentarnej"

Wewnętrznie członkowie skrajnie prawicowej AfD (Alternatywa dla Niemiec) w Brukseli brzmią jednak zupełnie inaczej: "Wreszcie ta brudna świnia odeszła" - napisał Nicolaus Fest w grupie WhatsApp. "Antydemokrata, hańba dla jakiejkolwiek idei parlamentarnej" - dodał. Telewizja ARD dysponuje stosownymi zrzutami ekranu.

Lider jego partii Meuthen był wstrząśnięty wypowiedziami kolegi: Taka wypowiedź o koledze, który właśnie zmarł po ciężkiej chorobie, jest niepokojąca, głęboko odrażająca i niewybaczalna" - powiedział ARD.

Europoseł: Szkoda, że wyciekły zrzuty ekranu

Według niektórych posłów AfD, Fest usunął wpis na czacie. W środę Fest napisał na Facebooku, że "obraz Davida Sassoli, zmarłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, przedstawiony w oświadczeniach i nekrologach jest niepełny" i wysunął zarzuty pod adresem zmarłego. Podkreślił też: "Szkoda, że wyciekły zrzuty ekranu z tego wewnętrznego komunikatu. Szczególnie praca polityczna w niewielkiej delegacji opiera się na wzajemnym zaufaniu".

 

Fest od 2019 roku zasiada w Parlamencie UE z ramienia AfD. Od 2013 do 2014 zajmował stanowisko zastępcy redaktora naczelnego gazety 'Bild am Sonntag".

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w wieku 65 lat.

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

Polub Plportal.pl:

Reklama