Wiadomości w sprawie Coronawirusa - COVID-19 jest nadal problemem w stanie Arizona, USA

Reklama

pt., 06/12/2020 - 18:47 -- moderator3

Koronawirus dalej bierzącym problemem w Stanach Zjednoczonych. Eksperci spodziewają się nawrotu epidemii w wielu stanach.

Podczas ostatnich dwóch tygodni w stanie Arizona USA, zwiększyła się liczba przypadków chorych na koronawirusa. Szpitale na terenie całego stanu zostały  wezwane do aktywowania procedur stanu wyjątkowego.

 

„Przedstawiciele służby zdrowia są zaniepokojeni – wielu z nich uważa, że środki ostrożności oraz izolacja mogą być potrzebne do zatrzymania rozprzestrzeniania wirusa” – Rachel Leingang, gazeta „Arizona Republic”.

Doktor William Hanage, który jest wykładowcą epidemiologii w Harvardzkiej Szkole Zdrowia Publicznego w wywiadzie z reporterką „Arizona Republic” stwierdził, że statystyki są alarmujące. „Jedyna dobra wiadomość w tej stytuacji jest taka, że w stanie Arizona praktykowanie izolacji społecznej może być bardziej możliwe niż w innych stanach” Dodaje Hanage.

Jak donosi CNN, Arizona nie jest jedynym stanem zagrożonym epidemią. Tendencja wzrostowa została zaobserwowana również w 19 innych stanach.

Według statysyk zebranych na Uniwersytecie imienia John’a Hopkins’a, liczba potwierdzonych przypadków w Stanach Zjednoczonych zbliża się do 2 milionów. Na całym świecie wynosi ona 7.2 miliona przypadków.

Autor: 
Cara Richardson / tłum. Michał Kaszuba.
Polub Plportal.pl:

Reklama