SZEF MSW WŁOCH: NIE WPUŚCIMY IMIGRANTÓW I CO NAM ZROBICIE

Reklama

pon., 06/11/2018 - 13:40 -- zzz

Szef MSW Włoch Matteo Salvini zapowiedział w poniedziałek, że jego kraj nie wpuści następnych statków organizacji pozarządowych z migrantami, zabranymi z łodzi na Morzu Śródziemnym. W niedzielę Włochy pierwszy raz odmówiły przyjęcia jednostki z 629 osobami.

Salvini napisał na Twitterze, że na wodach w pobliżu Libii stoją kolejne statki organizacji pozarządowych, m.in. z Niemiec i Holandii, które "czekają na to, by zabrać następny transport migrantów do Włoch".   

 

 

 

"Włochy przestały schylać głowę i być posłuszne. Tym razem jest ktoś, kto mówi 'nie'" - dodał wicepremier i minister spraw wewnętrznych. "Zamykamy porty" - powtórzył.  

 

Od niedzieli trwa kryzys wokół statku "Aquarius" organizacji SOS Mediterranee z personelem Lekarzy bez Granic.

 

"Aquarius" czeka na wskazówkę, do jakiego portu ma płynąć. Gotowość jego przyjęcia wyraziły władze kilku włoskich miast, w tym Neapolu.   

Na łamach włoskiej prasy podkreśla się, że decyzja Rzymu o zamknięciu portów dla statków organizacji pozarządowych jest wyzwaniem, jakie nowy włoski rząd rzuca Europie na tle kryzysu migracyjnego.

Przypomnijmy:

Nowy rząd włoski powiedział ostre 'basta" w polityce migracyjnej. Szefa MSW Matteo Salviniego, nie zgodził się na wpłynięcie do włoskiego portu statku organizacji pozarządowej z ponad 600 migrantami. Wezwał on Maltę, by przyjęła jednostkę.

Załoga statku "Aquarius" organizacji SOS Mediterranee z personelem Lekarzy bez Granic sponsorowanych przez lewackie organizacje pozarządowe, zabrała na swój pokład 629 migrantów, zebranych w ostatnich godzinach w czasie 6 operacji na Morzu Śródziemnym. 95% migrantów to mężczyźni w wieku poborowym, którzy zaniżają swój wiek, aby w Europie otrzymać lepsze świadczenia socjalne. Wśród miigrantów było rónież 11 dzieci i 7 kobiet w ciąży

Jednostka z migrantami wyruszyła na północ, kierując się w stronę jednego z włoskich portów w oczekiwaniu na decyzję, do którego ma wpłynąć, jednak wicepremier Salvini wystosował pilny list do władz Malty, prosząc o wyrażenie zgody na przyjęcie statku w porcie La Valletta, ponieważ - jak wyjaśnił - jest on w tym przypadku "najbezpieczniejszy".

"Aquarius" tym samym nie otrzymał zgody na wpłynięcie do portu we Włoszech.

W ostatnich dniach zanotowano nasilenie się napływu migrantów w kierunku Włoch, który jest organizowany przez lewackie organizacje pozarządowe i włoską mafię.

Od początku roku przybyło ich ponad 13 tysięcy, o 80 procent mniej niż w tym samym czasie w 2017 r. 

 

 

​​​

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

pap/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama