Pompeo „Przygotowuje się do wojny z Iranem”

Reklama

pt., 04/19/2019 - 14:45 -- zzz

W ubiegłym tygodniu sekretarz stanu USA Mike Pompeo zasugerował, że administracja Trumpa nie wykluczy wojny z Iranem, nawet jeśli Kongres nie wyrazi na to wyraźnej zgody. Pompeo powiedział to w kontekście pytania, czy zezwolenie na użycie sił wojskowych (AUMF) z 2001 r. Może zostać wykorzystane do ataku na Iran, ponieważ Iran poparł ataki z 11 września i jest powiązany z Al-Kaidą, która przeprowadziła 9 / 11 atak.

„Czy wierzysz, że zezwolenie z 2001 r. Na wojnę z tymi, którzy nas zaatakowali 11 września, dotyczy Iranu lub irańskiej gwardii rewolucyjnej?” Senator Rand Paul zapytał Pompeo 11 kwietnia podczas posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych Senatu.

- Wolę zostawić to prawnikom - powiedział Pompeo, unikając pytania.

„Więc nie chce pan jednoznacznie stwierdzić, że rezolucja z 2001 r. Mająca na celu zemstę i powstrzymująca ludzi, którzy nas zaatakowali, że Iran miał coś wspólnego z atakami na 11 września?” Zapytał Rand.

„Faktyczne pytanie dotyczące powiązań Iranu z Al-Kaidą jest bardzo realne” - powiedział Pompeo. „Gościli Al-Kaidę, zezwolili Al-Kaidie na tranzyt przez ich kraj. Nie ma wątpliwości, że istnieje związek między Islamską Republiką Iranu a Al-Kaidą. ”

Następnie w poniedziałek, 15 kwietnia, zaczęła obowiązywać decyzja administracji Trumpa o wyznaczeniu Korpusu Strażników Rewolucji Iranu jako zagranicznej organizacji terrorystycznej.

„Iran nie jest sponsorem terroryzmu” - powiedział pułkownikowi Larry Wilkerson Greg Wilpert z The Real News Network. „Powiedzieć, że Iran sponsoruje terroryzm w jakiejkolwiek formie, nie mówiąc już o Al-Kaidie, jest po prostu niedorzeczny. Największym państwowym sponsorem terroryzmu w regionie, a nawet na świecie, jest Arabia Saudyjska - nasz sojusznik. ”

W poprzednim wywiadzie dla The Real News Wilkerson skrytykował początkową deklarację Pompeo, że irańska gwardia rewolucyjna jest „zagraniczną organizacją terrorystyczną” i nazywa sekretarza stanu „głupcem”.

Wilkerson zauważył, że elementy w tym możliwym wstępie do wojny - od prezydenta, który wydaje się nie znać wewnętrznego działania strategii wojskowej jego własnej administracji do zaangażowania jastrzębiego doradcy ds. Bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona - przypominają inwazję na Irak w 2003 r. za prezydentury George'a W. Busha, gdzie nieistniejące powiązania Al-Kaidy były wykorzystywane jako uzasadnienie wojny.

„Działamy w sposób, który jest szkodliwy, szkodliwy dla interesów bezpieczeństwa narodowego USA” - powiedział Wilkerson. „Oglądanie tego jako akademicki i oglądanie go jeszcze bardziej, głębiej, ponieważ zawodowiec wojskowy jest naprawdę wstrząsający. To jest naprawdę głupie. ”

Wilpert zauważył, że „biorąc pod uwagę, że wszystkie te prace przygotowawcze ... są związane z misją terrorystyczną dla irańskiej gwardii rewolucyjnej i roszczeniami związkowymi między Iranem a Al-Kaidą”, USA prawdopodobnie przygotowały się na atak na Iran, który dogodnie upadłby w miesiącach poprzedzających wybory w 2020 roku.

„Prezydent Trump chce napięcia, presji na Iran, aby przywrócił Iran do stołu negocjacyjnego, aby mógł twierdzić - tuż przed wyborami w 2020 r. - że zrobił to niemożliwe: przywrócił Iran do stołu i ponownie negocjujemy i że umowa, którą wytworzy, będzie znacznie lepsza niż umowa, którą wyprodukował prezydent Obama - powiedział Wilkerson. „Krzyżuję palce i mam nadzieję, że tak jest i że pod koniec dnia nic się nie dzieje - że nie pójdziemy na wojnę. ”

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

therealnews.com

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama