Krewni ofiar koronawirusa domagają się śledztwa w sprawie reakcji Włoch na pandemie

Reklama

pt., 06/12/2020 - 19:20 -- moderator3

Opis zdjęcia: „Od lewej, Laura Capella, Nicoletta Bosica, Stefano Fusco oraz Arianna Dalba trzymający zdjęcia ich krewnych którzy padli ofiarą koronawirusa. Zdjęcie zostało zrobione przed Sądem we włoskim mieście Bergamo 10 czerwca 2020. Członkowie stowarzyszenia zajmującego się rodzinami ofiar pandemi złożyli zażalenie do prokuratury w poszukiwaniu odpowiedzialnych za tragicznie zmarłych bliskich przez słabe zarządzanie kryzysowe.”

Pandemia koronawirusa nadal nie słabnie, jednak już pojawiają się głosy domagające się wyjaśnień. Grupa ludzi z Włoch chce usłyszeć wyjaśnienia odnośnie działań rządu w sprawie COVID-19, która poskutkowała śmiercią wielu obywateli.

 

Premier Włoch stawi się na przesłuchanie w sprawie reakcji kraju na epidemię koronawirusa. Giuseppe Conte, prezez rady ministróch Włoch w wywiadach, których udzielił we środę 10ego czerwca zapowiedział palny przedstawienia faktów odnoszących się do tego jak Włochy poradziły sobie z pandemią.

Śledztwo zostało zlecone na wniosek rodzin ofiar koronawirusa, którzy chcą wiedzieć czy można się spodziewać odpowiedzialności kryminalnej za błędy w kryzysowym zarządzaniu krajem podzczas pandemii. Reprezentujący ich prawnik powiedział, że około 40 indywidualnych wniosków zostało wniesionych.  

Premier Włoch stwierdził, że nie jest zmartwiony przesłuchaniem, oraz skomentował sprawę w następujący sposób:

„W ogóle się nie martwię. Nie martwię się z powodu arogancji czy samozadowolenia. Nie będę komentował słów prokuratora, które padły z jego strony w telewizji. Spotkam się z nim w piątek i z absolutnym spokojem przedstawię wszystkie fakty które znam w tej sprawie.”

Krytycy rządu obwiniają go o słabą reakcje na panemię która doprowadziła do wielu zgonów w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Autor: 
Redakcja “One America News Network” / tłum. Michał Kaszuba
Polub Plportal.pl:

Reklama