IMIGRANCI DO ROBOTY! KTO NIE PRACUJE TEN NIE JE!

Reklama

pt., 09/10/2021 - 10:50 -- zzz

Kto nie rabotajet ten nie kuszajet (kto nie pracuje ten nie je) - tak mawiali kumuniści w ZSRR i Demoludach mając więcej rozsądku, niż zachodnie rządy socjalistyczne w Szwecji, Francji, Niemczech, czy Danii. Ale do czasu. 

 

Imigranci do roboty!

Socjaldemokratyczny rząd Danii zapowiedział wprowadzenie obowiązku świadczenia pracy przez 37 godzin tygodniowo przez osoby bezrobotne mające 'potrzebę integracji', jeśli chcą one otrzymywać świadczenia socjalne.

Według ministra ds. imigracji i integracji Mattiasa Tesfaye zakłada się, że nowo przybyłe do Danii osoby znajdą pracę, ale jeśli przez dłuższy czas mają z tym problem, lokalny samorząd powinien mieć dla nich alternatywną propozycję.

"Musi być bardziej widoczny związek między wysiłkiem a korzyścią" - podkreślił Tesfaye, który jest synem imigranta z Etiopii.

Obowiązek świadczenia pracy na rzecz lokalnej społeczności, np. zbieranie śmieci, pomoc w przedszkolu albo remont budynków należących do gminy, mają wykonywać osoby pobierające świadczenia przez dłuższy okres, nieposiadające wykształcenia oraz nieznające języka duńskiego.

W pierwszym etapie do programu ma zostać zakwalifikowanych około 20 tys. imigrantów.

Jak podkreśla Tesfaye, 60 proc. mieszkających w Danii kobiet z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej pozostaje bez pracy. "Jest to szczególny problem dla dzieci, które nie doświadczają powrotów matki z pracy. Nie mogą usłyszeć opowieści o codziennym życiu w duńskim społeczeństwie" - uważa minister.

Duńskie rozwiązanie chce wprowadzić w Szwecji lider opozycyjnego prawicowego ugrupowania Szwedzcy Demokraci Jimmie Akesson, jeśli jego partia dojdzie do władzy po mających się odbyć jesienią 2022 roku wyborach parlamentarnych. "Niewłaściwe jest, że ludziom, którzy żyją z zasiłku, nie stawia się żadnych wymagań" - podkreśla Akesson.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama