Guru inwestorów Jim Rogers: Bitcoin spadnie do zera, a kryptowaluty przestną istnieć

Reklama

czw., 07/09/2020 - 09:04 -- zzz

Legendarny amerykański inwestor uważa, że Bitcoin jest przewartościowany, a jego cena ostatecznie spadnie do zera, podobnie jak innych kryptowalut. Przekonuje, że inwestowanie w kryptowaluty to tylko hazard i ostrzega przed bańką.

 

 

 

To nie inwestowanie, a hazard

Jim Rogers, współzałożyciel Quantum Fund i Soros Fund Management, w niedawnym wywiadzie wyraził swoją nieprzychylną opinię na temat Bitcoina (BTC) i pozostałych kryptowalut.

Legendarny, amerykański inwestor i komentator finansowy zasugerował, że na rynku kryptowalut mamy do czynienia z bańką spekulacyjną, a inwestowanie w wirtualne waluty to "tylko hazard".

Kryptowaluty nawet nie istniały kilka lat temu, ale w mgnieniu oka stały się 100 i 1000 razy bardziej wartościowe (niż na początku). To wyraźna bańka... Wirtualna waluta nie jest celem inwestycyjnym. To tylko hazard.

– powiedział Rogers.

 

Rogers potwierdził swoje poprzednie stanowisko z listopada 2017 r., kiedy przekonywał, że BTC "wygląda i pachnie jak wszystkie bańki w historii". Było to chwilę przed tym, jak kryptowaluta osiągnęła najwyższą w historii cenę ponad 20 tys. dolarów, a następnie gwałtownie osunęła się w dół, spadając ostatecznie w okolice 3 tys. dolarów, potwierdzając tym samym istnienie bańki na rynku aktywów cyfrowych.

Kryptowaluty spadną do zera i "ostatecznie znikną"

W ostatnim wywiadzie guru inwestorów kontynuował, że wszystkie kryptowaluty, w tym BTC "w końcu upadną", a ich wartość ostatecznie "spadnie do zera".

Ci, którzy używają kryptowalut, uważają, że są mądrzejsi od swoich rządów... Właściwie myślę, że mają rację. Ale ich rządy mają coś, czego ludzie (z rynku) kryptowalut nie mają. To broń. Powód, dla którego myślę, że kryptowaluty ostatecznie znikną, ponieważ nie są oparte na sile zbrojnej władzy.

– wyjaśnił Rogers, podkreślając, że przetrwają tylko wirtualne pieniądze tworzone i obsługiwane przez rządy, a kryptowaluty będące poza kontrolą rządu zostaną ostatecznie zdelegalizowane.

Jim Rogers – kim jest?

Jim Rogers to amerykański inwestor, który wraz z innym znanym inwestorem i miliarderem, George'm Sorosem, założył w latach siedemdziesiątych jeden z pierwszych na świecie funduszy hedgingowych, słynny Quantum Fund. Ten inwestujący pieniądze milionerów fundusz w ciągu kolejnych 11-u lat przyniósł zysk w wysokości ponad 3000 proc., podczas gdy indeks S&P 500 zyskał w tym okresie około 50 proc.

Choć niektóre prognozy Rogersa okazują się błędne, to jednak jego długoterminowe przewidywania często się sprawdzają. W 2017 r. przekonywał o nadchodzącym załamaniu się amerykańskiego sektora finansowego z powodu bańki na rynku nieruchomości i tak też się stało.

Dziś uznawany jest za guru rynków finansowych, a jego słowa są traktowane bardzo poważnie przez wielu inwestorów, podobnie jak słowa Warrena Buffetta. Zresztą poglądy Rogersa na temat kryptowalut odzwierciedlają poglądy Buffetta, który powiedział wcześniej w tym roku, że "kryptowaluty w zasadzie nie mają żadnej wartości".

Autor: 
zzz
Źródło: 

tokeneo.com

Polub Plportal.pl:

Reklama