Elżbieta II pomogła Borisowi Johnsonowi. Tego nikt się nie spodziewał

Reklama

czw., 05/28/2020 - 18:55 -- moderator3

Foto: Reuters Boris Johnson może ćwiczyć w ogrodach pałacu Buckingham

 

Boris Johnson wraca do formy po przebytej infekcji COVID-19. Premier Wielkiej Brytanii może liczyć w tym okresie na pomoc ze strony rodziny królewskiej. Johnsonowi wolno ćwiczyć na świeżym powietrzu w ogrodach należących do pałacu Buckingham, na co zezwoliła mu sama królowa. Z pomocą premierowi przyszedł ktoś jeszcze.

 

Początkowo choroba przebiegała bezobjawowo, przez co premier pozostawał w izolacji i pracował zdalnie. Jednak z czasem Boris Johnson trafił do szpitala St. Thomas' Hospital, gdzie walczył o zdrowie na oddziale intensywnej terapii. Informacja o jego pogarszającym się stanie zdrowia, wstrząsnęła Brytyjczykami.

Królowa Elżbieta udostępniła Borisowi Johnsonowi swój ogród

Boris Johnson opuścił szpital 12 kwietnia. Premier powiedział wprost, że "zawdzięcza lekarzom życie". Od tego momentu czekał go jeszcze okres rekonwalescencji. Jak donosi "People" we wracaniu do formy pomogła sama królowa Elżbieta, która zezwoliła Borisowi Johnsonowi na aktywność fizyczną w ogrodach jej pałacu.

Przed pandemią premier był często widywany podczas ćwiczeń na wolnym powietrzu. Dzięki decyzji królowej polityk mógł kontynuować treningi w strzeżonej, bezpiecznej przestrzeni pałacowych ogrodów. Według magazynu niedawno zauważono, jak premier w stroju sportowym kierował się na Downing Street po skończonym joggingu w obrębie pałacu Buckingham.

Boris Johnson mógł też liczyć na pomocną dłoń arcybiskupa Canterbury, który również udostępnił premierowi teren zamieszkiwanego przez siebie pałacu Lambeth. Polityk biegał tam ze swoim psem niedługo po opuszczeniu szpitala w kwietniu.

Ogrody pałacu Buckingham gościły wielu wybitnych gości. Odbywały się tam liczne uroczystości wagi państwowej. Decyzja królowej o udostępnieniu ich terenu premierowi to wyjątkowy gest, tym bardziej że Boris Johnson i jego partnerka Carrie Symonds mają zakaz pojawiania się wspólnie na oficjalnych wizytach u królowej Elżbiety II. Boris Johnson i Carrie Symonds to pierwsza niezamężna para na Downing Street, przez co nie mogą wspólnie gościć u królowej.

 

Autor: 
Dagmara Moździerz
Źródło: 

Plejada.onet.pl

Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama