Wykopaliska z dna rzeki Amstel

Reklama

wt., 07/10/2018 - 23:28 -- zzz

W ciągu dziewięciu lat na początku lat 2000-tych wzdłuż linii brzegowej rzeki Amstel w Amsterdamie wykopano nową linię metra . Miejska droga wodna musiała być całkowicie wypompowana, co dało archeologom rzadką okazję do zbadania pełnego spektrum codziennych i niezwykłych przedmiotów, które spadły na dno rzeki.

 

Strona internetowa stworzona przez Wydział Archeologii; Zabytki i archeologia (MenA), miasto Amsterdam; i ich Chief Technology Officer, służy jako interaktywne kompendium z dostępem do obrazów i informacji o 19 000 z prawie 700 000 wyników z wykopalisk.

Na stronie internetowej możesz zapoznać się z wynikami według daty lub zagłębić się w wybrane przez Under the Surface opowieści o obiektach, które stanowią kontekst dla konkretnych elementów wydobytych z rzeki. Podano historyczne tło dla wybranych przycisków, żetonów, segmentów ceramiki, znaczków, książek i innych znalezisk, takich jak XIX-wieczna pokrywa rury ozdobiona portretem holenderskiego podporucznika Jana Carela Josephusa van Speijka lub XVI-wieczny pas, który nosi napis: "Ik bin en ieger nu ik hebbe dat mi behaget" (lub "Jestem myśliwym, a teraz mam to, co mnie zachwyca").

 

 

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

thisiscolossal.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama