Palestynka, która pytała osadnika dlaczego kradnie jej dom została aresztowana

Reklama

pon., 06/07/2021 - 06:53 -- zzz

Jakiś czas temu w sieci pojawił się film, na którym kobieta pyta izraelskiego osadnika dlaczego "kradnie jej dom", a ten odpowiada "że jeśli nie on, to ktoś inny to zrobi". Dziś ta Palestynka została aresztowana za udostępnienie w mediach społecznościowych nagrania z opisywanego zdarzenia.

film

Palestynka, która pytała osadnika dlaczego kradnie jej dom została aresztowana.

Przypomnijmy:

W mediach społecznościowych pojawił się niedawno film, na którym można było zobaczyć izraelskiego osadnika próbującego siłą zająć dom palestyńskiej kobiety, poinformowała Al-Jazeera .

Do incydentu doszło w Sheikh Jarrah, dzielnicy w okupowanej Jerozolimie Wschodniej.

Na filmie można było zobaczyć mężczyznę - który najwyraźniej nazywał się Jakob - kłócił się z Moną al-Kurd, młodą Palestyńczyką, kiedy protestowała przeciwko niemu próbującemu siłą przejąć jej dom. Do bójki doszło w ogrodzie domu al-Kurda. 

„Jakob, wiesz, że to nie jest twój dom”, można było usłyszeć al-Kurda mówiącego izraelskiemu osadnikowi. 

W odpowiedzi mężczyzna odrzucił ją, mówiąc, że nie powinna na niego krzyczeć.

Kiedy kobieta zaprotestowała przeciwko jego działaniom, mówiąc, że próbuje „ukraść jej dom”, mężczyzna powiedział: „Jeśli ja nie ukradnę twojego domu, ktoś inny go ukradnie”.

Wyraźnie rozgniewany zuchwałością tego człowieka al-Kurd wrzasnął na niego, mówiąc: „Nikomu nie wolno go ukraść”.

Następnie mężczyzna mówi po hebrajsku: „To nie jest moje, aby to zwrócić”.

Według Al-Dżaziry około 3000 Palestyńczyków mieszka w dzielnicy Sheikh Jarrah. Wielu z nich to potomkowie ludzi, którzy zostali wypędzeni podczas czystek etnicznych w 1948 roku.

Isreal nakazał rodzinom palestyńskim, które mieszkają w Sheikh Jarrah od wielu pokoleń, ewakuację swoich domów. W sumie 58 Palestyńczyków, z których 17 to nieletni, jest zagrożonych przesiedleniem, aby państwo mogło zrobić miejsce dla żydowskich osiedli. 

 

Aby zaprotestować przeciwko temu posunięciu, aktywiści palestyńscy rozpoczęli trend „#SaveSheikhJarrah” w mediach społecznościowych w celu wywarcia presji na władze izraelskie, aby powstrzymały trwające przesiedlenia w sąsiedztwie.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama