Co warto wiedzieć przed związkiem z muzułmaninem?

Reklama

pon., 02/03/2020 - 21:11 -- zzz

Polki niejednokrotnie zakochują się w mężczyznach o śniadej karnacji i niestety w większości przypadków taka relacja daleka jest w późniejszym czasie od bajki, którą sobie wyobrażałyśmy.

 

Miłość nie wybiera, w życiu nieraz dokonujemy błędnych wyborów, zakochani nie zauważamy ostrzeżeń i często nasz związek kończy się tragicznie. Nieważne, czy mowa tu o polskim, angielskim, czy włoskim partnerze, tu istotną rolę gra charakter danego człowieka.

Polki niejednokrotnie zakochują się w mężczyznach o śniadej karnacji i niestety w większości przypadków taka relacja daleka jest w późniejszym czasie od bajki, którą sobie wyobrażałyśmy. Duża część mężczyzn przybyłych z Azji czy Afryki, lub stamtąd pochodzących wyznają islam. I tu zaczyna się najczęściej problem.

Warto więc mieć wiedzę na temat muzułmanów i ich religii wcześniej, by dostrzegać wszelkie alarmy dające nam znać, że z danym człowiekiem szczęśliwego związku mieć nie będziemy. Na co zwrócić uwagę, zanim na dobre zwiążemy się z muzułmaninem?

Co warto wiedzieć przed związkiem z muzułmaninem?

Jeśli od początku, krok za krokiem, partner stawia nam coraz więcej zakazów i nakazów ze względu na naszą płeć, uciekajmy, póki możemy... (Fot. Getty Images)

Religia

Na wielu stronach internetowych, w prasowych artykułach, czy książkach znajdziemy mnóstwo ostrzeżeń odnośnie muzułmanów. Dowiemy się z nich o ciemnej stronie tej wiary, nie tylko o postrzeganiu przez wyznawców islamu innowierców, ale również o specyficznej roli kobiety według muzułmanów, ich światopoglądzie.

Poszczególne fragmenty Koranu można interpretować dwojako, co też wykorzystują media i poszczególne osoby, by zdyskredytować tą religię. A prawda jest taka, że podobnie jak radykalni katolicy, jedni są dobrzy w swojej wierze i poza modlitwą, czy pewnymi rytuałami, czy zwyczajami, nie wyróżniają się negatywnie, a drudzy wręcz przerażają swoimi poglądami.

Muzułmanie bywają niezwykle zawzięci w swojej wierze, często nadinterpretując świętą dla nich księgę. Niestety, pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, każdemu człowiekowi z dnia na dzień może po prostu coś przestawić się w głowie, lub od dawna coś w nim być nie tak i podobnie jak w przypadku Polaków-katolików, czy Anglików-protestantów, nikt tego nie dostrzega.

Prawda jest taka, że podobnie jak radykalni katolicy, jedni są dobrzy w swojej wierze i poza modlitwą, czy pewnymi rytuałami, czy zwyczajami, nie wyróżniają się negatywnie, a drudzy wręcz przerażają swoimi poglądami. (Fot. Getty Images)

Warto jest też wprost pytać partnera o poglądy, dzięki temu pomożemy sobie w dokonaniu wyboru i po prostu dowiemy się czy do siebie pasujemy. Miłość wymaga ustępstw i kompromisów w obie strony, więc pewne rzeczy musimy ustalić. Im wcześniej, tym lepiej.

​​

Kobieta a islam

Nic innego, tylko obserwacja partnera i jego otoczenia pozwoli dowiedzieć się nam coraz więcej o tym jakim jest człowiekiem nasz wybranek. Musimy zwrócić uwagę jak wypowiada się o kobietach oraz jak je traktuje. Dzięki temu będziemy mieć szerszy ogląd tego, jaki jest jego pogląd na rolę kobiety.

Jeśli od początku, krok za krokiem, stawia nam coraz więcej zakazów i nakazów ze względu na naszą płeć, uciekajmy, póki możemy, zwłaszcza jeśli naciska na wyjazd do jego kraju, małżeństwo i dzieci. Wiele jest historii kobiet, które popełniły ten błąd omamione oryginalną urodą i słodkimi słowami, a skończyły tragicznie.

Część kobiet z własnej woli przechodzi na wiarę islamu. Tak jest im dobrze, więc nie powinniśmy w to ingerować. O kobietach muzułmankach krąży też wiele nieprawdziwych informacji, w które często wierzymy nie zadając sobie trudu weryfikacji tego, co usłyszeliśmy. Jednym z często słyszanych przeze mnie stwierdzeniem, jest zakaz pracy dla muzułmanek. Islamskim kobietom wolno pracować, stąd też od sklepów po kliniki dentystyczne spotkamy muzułmanki, które o dziwo uśmiechają się i rozmawiają również z mężczyznami.

Pamiętajmy, że każda kobieta może żyć w piekle stworzonym przez partnera bez względu na religię, jaką wybranek wyznaje.

Różne poziomy wiary

Muzułmanie, podobnie jak katolicy, na różnym poziomie są wyznawcami swojej wiary. Mamy radykalnych islamistów, ale także ludzi, którzy tylko z nazwy są muzułmanami. Mimo to nie modlą się, piją alkohol, palą papierosy i generalnie prowadzą tryb życia jak inni. Słabej wiary muzułmanie również przyjmują wiarę swoich wybranek, choć jest to rzadziej spotykane niż kobiety przechodzące na islam dla mężczyzn.

Nie tylko wyznanie, ale również tradycja w danej rodzinie ma tu znaczenie, dlatego warto poznać najbliższych naszego muzułmańskiego partnera. To pokaże nam w jaki sposób my i nasze dzieci będą traktowane przez przyszłego męża.

A jakie są Wasze doświadczenia ze związku z muzułmaninem?

Autor: 
zzz
Źródło: 

londynek.net

Polub Plportal.pl:

Reklama