Niebo w 4D

Reklama

ndz., 07/24/2016 - 17:01 -- Anonim (niezweryfikowany)

Pod hasłem „Paradise in the City” wspólnota Chemin Neuf organizuje spotkanie w Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży. Ta dumna nazwa nie została użyta na wyrost – wspólnota ma zamiar dać młodym ludziom przedsmak raju, a sądząc po stanie przygotowań do tego śmiałego przedsięwzięcia z pewnością jej się to uda. 

Jak przystało na prawdziwy raj, jego główną siedzibą będzie ogród. Ogród jest ukryty w samym sercu miasta. Aby zakosztować jego uroków, wystarczy (w dniach 25-31 lipca) przekroczyć bramy kościoła św. Floriana. Miejsce jest szczególne: św. Florian jest patronem Krakowa, pieczę nad kościołem sprawował przez lata wielki krakowski święty (wówczas młody wikary) – Jan Paweł II, a barokowa bazylika należy do najstarszych i najpiękniejszych w Krakowie. 

Jakie niebiańskie propozycje ma Wspólnota Chemin Neuf? Otóż, nie mniej ni więcej, jak spotkanie z Bogiem. Spotkanie to będzie miało charakter wszechogarniający – odbędzie się aż w 4 wymiarach. 

Wymiarem pierwszym i najważniejszym będzie oczywiście wymiar duchowy. Piękno i spokój ogrodu pozwolą wejść w ciszę – kwitnąca zieleń będzie miejscem odpoczynku, modlitwy i spotkania. Znajdzie się tam także przestrzeń „serce przy sercu”, a więc miejsce na rozmowę z bratem lub siostrą ze Wspólnoty lub spowiedź. W kościele św. Floriana codziennie będzie sprawowana liturgia i adoracja. 

Oprócz wymiaru duchowego Wspólnota zadba o wymiar intelektualny. Po porannej modlitwie w Kościele będą odbywały się nauczania i warsztaty, prowadzone przez znakomitych gości – wielkich świadków miłosierdzia, wśród nich np. pełni entuzjazmu ewangelizatorzy Ben i Jason (Ben Woodman i Jason Ballard, twórcy popularnej serii Alpha Youth). 

Przed kościołem św. Floriana stanie scena artystyczna. Członkowie wspólnoty Chemin Neuf, jak przystało na prawdziwych Francuzów, mają piękno we krwi. Na scenie odbędą się przedstawienia taneczne, wieczory uwielbienia i świadectwa a także impreza „God great dancefloor”. Będzie dużo dobrej muzyki, zarówno nutka chrześcijańskiej klasyki (inspirowanej Hillsong, Planet Shakers, Matt Redman), jak i egzotyki, np. wśród gości wystąpi jeden z najbardziej popularnych zespołów z Zimbabwe, który od 2013 r. zgarnia wszystkie afrykańskie nagrody muzyczne – Jah Prayzah. 

I wreszcie coś, bez czego żaden młody człowiek nie byłby sobą – chat & chill. Na parkingu przed kościołem św. Floriana i na okalających go ulicach Wspólnota zorganizuje klubokawiarnię „Kawa&Co”, a więc miejsce, gdzie będzie można napić się kawy, coli lub skosztować specialité de la maison – coctailu „Paradise”. Można tam będzie także poleżeć na leżaku i pogadać ze znajomymi lub zawiązać nowe przyjaźnie. Nad umileniem czasu bywalcom Kawa&Co pracuje ekipa  „Paradise Street” Band - grupa 50 młodych, artystów z całej Europy. W planach: flashmoby, jingle, tańce i animacje, słowem –  dużo dobrej zabawy. 

Więcej: https://paradiseinthecity.com/pl/home

Aleksandra Głos 

Źródło: https://www.krakow2016.com/niebo-w-4d

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama