Najpopularniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Reklama

wt., 11/24/2015 - 00:11 -- Anonim (niezweryfikowany)

Świąteczny nastrój, grzane wino, zapach cynamonu w mroźnym powietrzu, miodowe i imbirowe ciasteczka, marcepan, dużo śmiechu i radości. Innymi słowami, zapraszamy na najpopularniejsze bożonarodzeniowe jarmarki Europy.

- Kolonia, Niemcy

  • Kiedy: od 21 listopada do 23 grudnia

Niemcy generalnie słyną na całym świecie z lepszych bożonarodzeniowych jarmarków. A w tym roku władze miasta planują otworzyć jarmarki nie mniej, niż w siedmiu miastach w kraju.

W Kolonii bardzo popularne są rozmaite i rzemieślnicze wystawy. Wszyscy pragnący mogą na żywo poobserwować prace znanych niemieckich dmuchaczy i kowali.

Główny bożonarodzeniowy jarmark jest „AmDom” otwarty od 21 listopada na placu przed znanym Kolońskim soborem. Ogółem dla turystów działa ponad 160 handlowych namiotów.

Bożonarodzeniowy jarmark Altermarket (AlterMarket) jest położony przed budynkiem miejskiego ratusza, w odległości 200 metrów od Kolońskiego soboru. Ten jarmark słynie z dużej ilości rozmaitych atrakcji dla dzieci.

Jarmark Neumarkt, uważa się za jeden z najstarszych w mieście i obejmuje terytorium od razu kilku ulic - Hohe Straße, Schildergasse. Po świątecznych zakupach można pojeździć na największym w mieście lodowisku.

 

Düsseldorf, Niemcy

  • Kiedy: od 21 listopada do 23 grudnia

Prawdę mówiąc, cały Düsseldorf można uważać za jeden wielki bożonarodzeniowy jarmark. Gdyż, na terytorium niemieckiego miasta działa ponad siedem świątecznych jarmarków.

Najpopularniejszy wśród miejscowych mieszkańców i turystów bożonarodzeniowy jarmark umiejscowiony jest na centralnym placu miasta Marktplatz obok głównej choinki Düsseldorfu.

Ciekawostka: specjalnie wybraną choinkę przywożą z Norwegii (po tym, jak ją zetną, obowiązkowo sadzą nową). Według słów burmistrza Düsseldorfu, w tym roku odebrali prawdziwą piękność: choinka ma 30 lat, a jej wysokość to 30 metrów.

tym roku organizatorzy bożonarodzeniowych jarmarków szczególnie się postarali. Każdy z bożonarodzeniowych jarmarków jest opracowany w poszczególnej stylistyce: Engelmarkt ( Jarmark Aniołka) na placu Heinrich-Heine opracowany w stylu art-nuvo (modern), przed starym ratuszem i na około pomnika Jana Wiellema umieścili drewniane domki w staroniemieckim duchu a "Jarmark gwiazdki" Szternchermarkt przy moście - niczym prawdziwa bajka "Królowa Śniegu".

 

Wiedeń, Austria

  • Kiedy: od 17 listopada do 26 grudnia

Rozpoczynając od połowy listopada, cały Wiedeń przeobraził się w jeden wielki jarmark z aromatycznymi bożonarodzeniowymi wypiekami, gorącym ponczem i różnymi świątecznymi ulicznymi przedstawieniami. Na terytorium Ratuszowego placu co rok ustawiają ponad 150 handlowych namiotów, gdzie można kupić gwiazdkowe prezenty, choinkowe ozdoby, różne pamiątki, słodycze i gorące napoje.

Drzewa w Ratuszowym parku są świątecznie ozdobione i jaśnieją morzem światełek. Dla dzieci jest tu szczególnie duży wybór rozrywek.

Niedaleko od Ratuszowego placu koło Muzeum historii sztuki można odwiedzić bożonarodzeniową wieś na placu Marii Teresy. W przedświąteczny czas ponad 70 handlowych namiotów proponuje tradycyjne przedmioty artystycznego rzemiosła i oryginalne prezenty.

 

Praga, Czechy

  • Kiedy: od 26 listopada do 8 stycznia

 

W Pradze, turyści mogą odwiedzić kilka bożonarodzeniowych jarmarków. Bożonarodzeniowy na rynku Starego Miasta ucieszy was pysznym ponczem, grzanym winem, i jeszcze słodkimi miodowymi piernikami i tradycyjnymi czeskimi potrawami, takim jak „ tildo”.

Drugim najważniejszym, jest bożonarodzeniowy jarmark znajdującym się na Placu Wacława. Oprócz tradycyjnych bożonarodzeniowych towarów, jarmark słynie z świątecznych koncertów chóralnej muzyki, na które przyjeżdżają występować zespoły z całego świata, ulicznych spektakli i namiotów czeskich rzemieślników, którzy chętnie przeprowadzą ekspresowy kurs dla turystów.

Bożonarodzeniowy rynek dla dzieci z pawilonami rękodzieła. Dzieci w nich uczą się robienia małych ładnych gwiazdkowych aniołów z jednorazowych plastikowych talerzy.

Polub Plportal.pl:

Reklama