"Właśnie pan Cezary rozpoczął przygodę swego życia". Giertych zawiadamia niemiecką prokuraturę

Reklama

pon., 02/19/2018 - 14:29 -- koscielniakk

"Dziś wysyłam do niemieckiej prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez korespondenta TVP, który z terytorium Niemiec (gdzie pracuje) namawiał do zabicia mnie" - poinformował na Twitterze Roman Giertych. Sprawa dotyczy tweeta korespondenta telewizji publicznej w Berlinie Cezarego Gmyza z grudnia 2017 r. o treści: "Giertych do wora, wór do jeziora".

 

 

 

 

Swój wpis Giertych opatrzył komentarzem: "Właśnie pan Cezary rozpoczął przygodę swego życia". 

"Giertych do wora, wór do jeziora" - w ten sposób Cezary Gmyz skomentował wpis Giertycha na Twitterze, w którym były wicepremier wyraził zdziwienie, że TVP obraziła się, "że w reklamie książki pt. "Kroniki Dobrej Zmiany" nazwaliśmy Kurskiego kłamcą".

"Ja nie obrażam się, gdy ktoś mi mówi, że jestem wysoki" - napisał wówczas Giertych. 

Roman Giertych już wówczas zapowiadał złożenie zawiadomienia do polskiej prokuratury.

"Nawoływanie do morderstw jest skrajnym przykładem mowy nienawiści. Tym bardziej bulwersującym, że w sprawie prowadzonej przez prokuraturę odnośnie ujawniania nagranych taśm będę reprezentował w sądzie moich klientów m.in. przeciwko red. Gmyzowi i on o tym doskonale wie. Nadto w zeszłym tygodniu moja kancelaria reprezentowała osobę, która została pomówiona przez red. Gmyza i wytoczyła sprawę przed Sądem Okręgowym w Warszawie" - oświadczył adwokat.

 

 

Autor: 
------------
Źródło: 

Polsatnews.pl

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama