Poseł Brejza zapytał o wyniki prac podkomisji smoleńskiej

Reklama

pon., 02/19/2018 - 13:26 -- koscielniakk

Często odpowiedzi na poselskie interpelacje są nudne i mało wnoszą do poruszanej sprawy. Jednak w tym przypadku jest inaczej. Co prawda to żadna nowość, ale tak otwarte mówienie o wynikach pracy podkomisji smoleńskiej zdumiewa. Odpowiedź na interpelacje posła PO Krzysztofa Brejzy może bawić, choć wcale nie należy to do zabawnych spraw.

 

Z odpowiedzi, jakiej posłowi Brejzie udzielił zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek wynika, że cała ponad dwuletnia praca podkomisji smoleńskiej pod rządowymi auspicjami nie przyniosła praktycznie...nic. Z dokumentu, który na Twitterze umieścił poseł Platformy Obywatelskiej wynika, że "do tej pory nie uzyskano żadnych wyników z laboratorium", a podkomisja smoleńska nadal nie poinformowała prokuratury o swoich ustaleniach dotyczących przyczyn katastrofy, co stoi w sprzeczności z niedawnymi wynikami prac brytyjskiego "eksperta" Franka Taylora, który bez dostępu do dowodów stwierdził, że na pokładzie prezydenckiego tupolewa doszło do wybuchów.

Nie obyło się oczywiście bez drwin z "rewelacji" dotyczących prac podkomisji. Poseł Brejza określił ustalenia Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego mianem "przełomowych". – Niesłychane. Niewiarygodne. Niepojęte – drwił.

Jak wynika z informacji zawartych na stronach internetowych ministerstwa obrony narodowej, ostatnie dokumenty jakie podkomisja przekazała prokuraturze dotyczyły zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej przez byłego premiera Donalda Tuska. Wniosek z tego, że podkomisja smoleńska, oprócz budowania blaszanych szop, zajmuje się pomocą w ściganiu głównego przeciwnika PiS-u.

 

 

 

Autor: 
Mateusz Marchwicki
Źródło: 

natemat.pl

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama