Polacy masowo rejestrują firmy w Niemczech. Wszystko przez nowe przepisy

Reklama

ndz., 02/13/2022 - 20:21 -- MagdalenaL

 

Polskie firmy spedycyjne masowo występują o licencje przewozowe w Niemczech. W ten sposób zabezpieczają się przed wejściem w życie pakietu mobilności, który ograniczy ich usługi na przewóz towarów za granicą – pisze w sobotę Die Welt.

 

21 lutego wchodzą w życie kolejne przepisy w ramach unijnego pakietu mobilności. Nowe regulacje mają m.in. wyrównać wynagrodzenia i warunki pracy kierowców w całej Unii. Jednocześnie jednak zmniejszają konkurencyjność polskich firm spedycyjnych na wspólnotowym rynku.

„Niektóre z przepisów wprowadzanych w ramach pakietu mobilności mocno uderzą w polskich przewoźników, ograniczając im liczbę zleceń w innych krajach wspólnoty; przede wszystkim w Niemczech, skąd pochodzi najwięcej klientów polskich firm spedycyjnych. Najbardziej sporna kwestia dotyczy tzw. kabotażu, czyli przewozu towarów przez zagranicznego przewoźnika w innym państwie członkowskim. Od 21 lutego po wykonaniu zaledwie trzech takich kursów ciężarówka będzie musiała odbyć czterodniowy przymusowy postój” - czytamy na stronie Die Welt.

 

I właśnie by uniknąć takich sytuacji, polskie przedsiębiorstwa zakładają teraz spółki w Niemczech. To konieczność, by otrzymały licencję przewozową w tym kraju. Jak podaje serwis, do rejestru handlowego we Frankfurcie nad Odrą co kilka dni wpływa wniosek o rejestrację firmy spedycyjnej, której właściciele pochodzą z Polski.

 

 

Autor: 
redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama