Wiadomości

Dziesięć lat po śmierci, król popu wciąż pozostaje w naszych myślach. Poświęcona mu wystawa On the Wall, zawitała już w kilku miastach Europy, a teraz, pomimo kontrowersji wokół piosenkarza, została otworzona również w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Esp
Písek - Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Písku obchodzi ćwierć wieku. Tegoroczna 25. edycja rozpocznie się w czwartek, 22 sierpnia i potrwa do niedzieli, 25 sierpnia.
Szkice do powiastki, wykonane przez Antoine'a de Saint-Exupéry'ego przechowywane były w Winterthur, w kantonie Zurych. Prace zostały kupione na aukcji ponad 30 lat temu przez zuryskiego kolekcjonera Bruno Stefaniniego, który zmarł w grudniu 2018 roku
"Widziałem osoby, które spadły, między innymi panią, która szła przed moją żoną i ta pani nie żyje" – powiedział w rozmowie z TVN24 jeden z turystów, który w trakcie burzy był na Giewoncie.
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe odnalazło ciało jednego z grotołazów zaginionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej - poinformował dyżurny ratownik TOPR. Akcja ratunkowa trwa od soboty.
Nie ma kontaktu z trzema osobami po burzy, która przeszła wczoraj w Tatrach - podała zakopiańska policja. Burza spowodowała śmierć czterech osób i obrażenia u ponad 150.
Dwa lata bezwzględnego więzienia – taki wyrok usłyszał Rafał P., były bydgoski radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Sąd uznał, że mężczyzna znęcał się nad żoną fizycznie i psychicznie. Wcześniej Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe
​66-letni francuski chirurg jest podejrzewany o popełnienie aktów seksualnych wobec 250 dzieci. Maluchy były pacjentami w szpitalu, w którym pracował. Mężczyzna został nazwany "najgorszym pedofilem w historii Francji".
1 stycznia 2020 r. wejdą w życie kolejne zmiany w podatku VAT. Tym razem są spowodowane zmianami prawa europejskiego. Dotyczą tzw. transakcji wewnątrzwspólnotowych.
W ciągu roku liczba kontroli podatkowych, zrealizowanych przez urzędy celno-skarbowe, spadła o ponad 22 proc. Z kolei urzędy skarbowe podjęły takich działań o blisko 14 proc. mniej. KAS twierdzi, że przyczyniły się do tego zmiany organizacyjne i legi
W Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach ratownicy TOPR odnaleźli ciało jednego z dwóch poszukiwanych od soboty grotołazów – poinformował w czwartek po godz. 22 ratownik dyżurny TOPR Krzysztof Długopolski.
SN zwraca uwagę, że wbrew temu, co sugeruje projekt, "mienie bezdziedziczne" nie istnieje. "Ostatecznym spadkobiercą ustawowym jest bowiem Skarb Państwa" - pisze.
„Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu!” – napisał Hartman udowadniając w ten sposób, że stara ludowa mądrość „Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera” nie straciła na swej aktualności.
- Zgromadzone już obecnie dowody świadczą o zabójstwie - napisał na Twitterze mecenas Roman Giertych, który jest pełnomocnikiem rodziny zmarłego pięściarza Dawida Kosteckiego.
380 osób zostało ewakuowanych z pociągu Pendolino relacji Warszawa-Wrocław na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK) w Łódzkiem. Pociąg wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną i uszkodził pantograf.

Strony

Reklama