Macierewicz wykorzystał chorego Kaczyńskiego! Burza w PiS

Reklama

czw., 06/14/2018 - 11:15 -- koscielniakk

Antoni Macierewicz w styczniu stracił stanowisko ministra. Od tego czasu nie powodziło mu się najlepiej. Jednak teraz dzięki nieobecności Jarosława Kaczyńskiego jego pozycja znowu rośnie. Macierewicz bez wątpienia dobrze wykorzystał szanse którą dał mu los.

 

W momencie, gdy Antoni Macierewicz utracił stanowisko Ministra Obrony Narodowej, był bardzo marginalizowany PiS. Było to dla niego bardzo dużym szokiem. Były minister między innymi nie został wpuszczony do sali vipowskiej podczas gali 25-lecia „Gazety Polskiej”, potem podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej nie mógł nawet stanąć u boku Kaczyńskiego. Prezes PiS nawet nie był obecny podczas prezentacji raportu technicznego podkomisji smoleńskiej, której przewodzi Macierewicz.

Antoni Macierewicz wykorzystał chorobę Kaczyńskiego

Wszystko się zmieniło, gdy Jarosław Kaczyński odsunął się z życia politycznego przez swój pobyt w szpitalu przy ulicy Szaserów. Takiej okazji do działania Antoni Macierewicz nie mógł przepuścić. Według doniesień mediów Antoni Macierewicz za pośrednictwem Bartłomieja Misiewicza skontaktował się ze specjalistami od wizerunku.

Jak donosi „Polityka” Macierewicz nadal zasiada w ministerialnym gabinecie w siedzibie MON. Dodatkowo dalej używa służbowej limuzyny i dysponuje ochroną Żandarmerii Wojskowej. Co więcej, nadal w oficjalnej korespondencji podpisuje się jako Minister Obrony Narodowej. Według wielu Macierewicz absolutnie nie dostrzega swojego następcy i zachowuje się, jakby nigdy nie stracił posady ministra. Niedawno przemawiał podczas przysięgi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Według mediów Macierewicz zaczął przypisywać wszelkie sukcesy resortu właśnie sobie, całkowicie pomijając Mariusza Błaszczaka. Nie da się ukryć, że jego zachowanie nie spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony PiS. Jarosław Kaczyński już nie ma do niego zaufania, a na domiar złego Joachim Brudziński najchętniej pozbyłby się Macierewicza z PiS.

Widać jednak, że Antoni Macierewicz tak łatwo się nie podda i dołoży wszelkich starań, aby wrócić do polskich politycznych elit. Bez wątpienia niezbyt dobrze czuje się w roli polityka odsuniętego na dalszy plan. Zdecydowanie usłyszymy o nim jeszcze nie jeden raz. Tym bardziej że według nieoficjalnych źródeł pracuje on już nad nową inicjatywą polityczną, która miałaby zrzeszać osoby, które odeszły po nim z PiS.

 

Autor: 
---------------------
Źródło: 

Pikio

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama