Hołownia: Kaczyński jest w stanie utopić Polskę we krwi

Reklama

śr., 10/28/2020 - 14:57 -- MagdalenaL

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wypowiedział Polakom wojnę, pokazując, że jest w stanie utopić Polskę we krwi, realizując swoje ideologiczne obsesje - ocenił we wtorek b. kandydat na prezydenta, lider Polski 2050 Szymon Hołownia, w reakcji na oświadczenie Kaczyńskiego.

Narodowcy tworzą brygady, które siłą, "na drodze akcji bezpośredniej", zamierzają bronić kościołów. ONR, który jest inspiratorem akcji, nazywa je Brygadami Narodowymi, a bojówkarzy Politycznymi Żołnierzami.

Z kim będą walczyć brygady? Oczywiście z uczestnikami protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To efekt przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, w którym wezwał członków i sympatyków PiS do obrony kościołów w Polsce.

Czy tylko będą bronić kościołów i przed kim. - Skoro wszyscy Polacy sa chrześcijanami wyznającymi swoja przynależność do kościoła.

Jeżeli nie zmobilizuje "swoich" i nie poszczuje ich na innych, to nie będzie w stanie ocalić ani swojej władzy, ani swojego chorego projektu (...), ani tych, którzy pewnie go jeszcze podjudzają, którzy zawdzięczają mu pieniądze, a nie tylko władzę. Ci wszyscy, którzy siedzą dziś +poumaszczani+ przez PiS w spółkach Skarbu Państwa, to są ludzie, którzy mają obecnie najwięcej do stracenia - mówił Hołownia.

 

Jego zdaniem, Kaczyński chce doprowadzić do starć i rozlewu krwi. Pan dla swojej obsesji chce utopić nas, ale nie siebie, w naszej własnej krwi. Jest pan opętany władzą - zwrócił się do prezesa PiS. Człowiek, który ma odpowiadać za bezpieczeństwo i spokój wypowiada Polakom wojnę - dodał.

Jak daleko jesteśmy od tego, gdy bojówki narodowców zaczną mordować oponentów politycznych Jarosława Kaczyńskiego i jego świty - tego jeszcze nie wiemy.

To co na teraz wiemy,- że różnicy żadnej nie ma – a i historia władców niczego nie nauczyła.

Autor: 
Redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama