HGW nie zapłaci, bo w postanowieniu o karze komisja wskazała organ, a nie Hannę Gronkiewicz-Waltz

Reklama

pt., 08/04/2017 - 17:47 -- zzz

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oświadczyła, że nałożona na nią grzywna nie jest karą osobową skierowaną do niej. "To komisja weryfikacyjna nałożyła grzywnę na prezydenta miasta stołecznego Warszawy" - skomentowała. Prezydent zaznaczyła również, że ona sama nie ma podstawy prawnej, by zapłacić grzywnę.

url.jpg

 

"Jak posłuchałam ministra (Patryka) Jakiego, to ręce opadły". Minister Jaki mija się z prawdą i z prawem, tak naprawdę to oni wyznaczyli, kto ma płacić tę grzywnę, to komisja napisała, że dotyczy to prezydenta Warszawy, tam nie ma mojego nazwiska, czyli nie osoba, tylko funkcja ma płacić tę grzywnę" - powiedziała prezydent Warszawy.  "Ja nie mam podstawy prawnej by płacić grzywnę" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Jak oceniła, grzywny nakładane przez Komisję Weryfikacyjną "ani to jest kara dla miasta, ani to nie jest kara dla osoby".

 

Łącznie prezydent stolicy ma już do zapłaty 12 tysięcy złotych. O tym, że to nie sama Gronkiewicz-Waltz, a ratusz ureguluje te należności, informował w czwartek członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta (PiS). Informacja wynika tak z pisma, które prezydent wystosowała do komisji.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

PAP/PL PORTAL PL

Dział: 
video: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama