Gang obrażaków

Reklama

czw., 10/11/2018 - 19:56 -- koscielniakk

Ciężkie, ciemne chmury zawisły nad Polską. Niestety zdaję się, że na ten czas próżno wyczekiwać chociażby małego podmuchu, który przegoniłby pełne wrogości chmury i dał powiew odrobiny wolności i uśmiechu. Mam wrażenie, że od dłuższego już czasu obywatele i obywatelki tego, jakże pięknego kraju stali się bardzo wrażliwi, ich odbyty zrobiły się mocno zaciśnięte i spięte, a poczucie własnej wartości wywindowało do samych gwiazd. Szkoda tylko, że przez to całe spięcie, ciągłe podziały i wrogość zaczęliśmy ograniczać sobie swobodę słowa pisanego, mówionego, a także wolność twórczości artystycznej.

 

 

Z ust naszych rodaków uśmiech oraz radość wycinane są równie szybko, jak puszcza Białowieska za czasów ministra Kasztana, to znaczy Szyszki, a zastępowane są grymasem obrażonego dziecka. Bo obrażamy się o wszystko i to coraz częściej.

 

Nie tak dawno temu publicysta i poeta Jaś Kapela, został ukarany tysiącem złotych grzywny oraz pokryciem kosztów sądowych za przeróbkę refrenu hymnu, która brzmiała "Marsz, marsz uchodźcy z ziemi włoskiej do Polski, za naszym przewodem, łączcie się z narodem". Całość bardzo humorystyczna i zabawna dostępna jest w serwisie YouTube, gorąco polecam. Chwilę później głośnio zrobiło się ponownie o Adamie Nergalu Darskim, za sprawą jego żartobliwego wideo z okazji Dnia Kobiet. Na nagraniu tym śpiewał piosenkę, a za mikrofon posłużył mu plastikowy penis, do którego ukrzyżowany był Jezus. Oczywiście zostało to zgłoszone do sądu za sprawą posła Tarczyńskiego, jako obraza uczuć religijnych.

W maju natomiast uczucia religijne pewnej mieszkanki Wadowic zostały obrażone, przez tort z wizerunkiem Jana Pawła II. Ponieważ tort przed konsumpcją należy pokroić, ale jak to kroić papieża polaka?! Bluźnierski jest to czyn, więc owa mieszkanka sprawę zgłosiła na policję.

Przykłady takie można by mnożyć w nieskończoność, zwłaszcza w Internecie, który mimo swojej wolności stał się miejscem bardzo nietolerancyjnym, a autorzy publikujący posty o charakterze satyrycznym, humorystycznym, mające po prostu inne zadanie, w komentarzach obrzucani są gównem, mieszani z błotem, a ich matki seksualnie wykorzystywane przez osoby komentujące. Bardzo przykre w tej jeszcze smutniejszej rzeczywistości jest to, jak bardzo większość społeczeństwa zatraciła dystans do samych siebie, do własnych poglądów i wiary. Zatracona jednocześnie została umiejętność śmiania się z czegokolwiek., ponieważ każda próba dowcipu, ironii, czy drobnej zaczepki odbierana jest jako atak. Stworzyło to bardzo niezdrową sytuację, w której wszystko musi być albo czarne, albo białe, a każdy dowcipniś, śmieszek i trefniś to wróg.

 

 

Pytanie więc do tych wszystkich wiecznie obrażonych - czy warto przez cały czas chodzić z kijem w tyłku, czy nie lepiej go od czasu do czasu wyjąć by poczuć się swobodnie? Jeżeli nie, to czy was nie obraża np. brzydota osób rządzących naszym krajem, to że za granicą nasz kraj reprezentuje człowiek, któremu daleko do miana prezydenta. Czujecie, że wasza religijność i patriotyzm są obrażane, a nie obrażają was dwie nagie idiotki, pomalowane w barwy narodowe i tarzające się po boisku? No i czy nie czujecie się źle widząc codziennie rano w lustrze tą samą, wiecznie obrażoną twarz? Bo mnie wasz ciągły grymas na twarzy obraża strasznie.

Autor: 
Wojciech Briske
Źródło: 

PLPORTAL

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama