Andrzej Duda spotyka się z papieżem

Reklama

pon., 10/15/2018 - 10:32 -- koscielniakk

Rozpoczęło się spotkanie Andrzeja Dudy i jego żony Agaty Kornhauser-Dudy z papieżem Franciszkiem.

 

 

Spotkanie odbywa się w przeddzień 40. rocznicy pontyfikatu św. Jana Pawła II. To trzecie spotkanie Dudy z Franciszkiem. Po raz pierwszy prezydent gościł w Watykanie w 2015 r.

Para prezydencka przyjechała na dziedziniec św. Damazego w Watykanie krótko przed godz. 10. Rozmowa Andrzeja Dudy z papieżem ma dotyczyć zarówno Polski - stulecia odzyskania niepodległości i wspomnienia Jana Pawła II - jak i spraw globalnych.

Prezydent ma przedstawiać Polskę jako kraj kierujący się wartościami i wspierający równość państw na arenie międzynarodowej. W trakcie audiencji przewidziano też tradycyjną wymianę podarunków. Następnie polski prezydent spotka się z kardynałem Pietro Parolinem, sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej.

Prezydentowi towarzyszą m.in. szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, prezydencki minister Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Para prezydencka weźmie udział w mszy przy grobie Jana Pawła II w bazylice św. Piotra w Watykanie. Jak przekazał Krzysztof Szczerski, dzisiejszą mszę będzie koncelebrować grupa polskich księży, przewodniczyć będzie kardynał Zenon Grocholewski, a homilię wygłosi arcybiskup Jan Pawłowski.

 

Autor: 
-------------------
Źródło: 

Onet

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama