Akcja wysyPiSko - prosty sposób, aby poczuć się lepiej

Reklama

ndz., 03/05/2017 - 16:44 -- Anonim (niezweryfikowany)

Gdy retoryka rządu oraz jego najbliższych współpracowników staje się nie do zniesie, wówczas, aby odreagować można po prostu wyrzucić bzdurne i pełne nienawiści cytaty do śmietnika, zaręczam, że poczujecie się lepiej.

Scena polityczna nabiera coraz bardziej zaskakujących barw i chyba przestajemy nadążać za liderami od siania nienawiści, a bardziej za propagatorami wierutnych głupot. Media żywo reagują na każdą taką wypowiedź wielkich polityków, co prowadzi czasem do refleksji o granicę takiego życia politycznego. Jednak wspomniana granica wydaję się nie mieć miejsca. Najbardziej bolesnym faktem w tym wszystkim jest nasza aprobata na opisywane postępowanie.

Czasem trzeba więc oczyścić atmosferę, aby była mniej ciężka i bardziej znośna dla człowieka posiadającego jeszcze pewne pokładu rozsądku. Prawdopodobnie nie wystarczy wyłączyć telewizor i komputer, wcześniej czy później i tak otrzymamy cios ze strony polityki. Ktoś będzie zaglądał nam pod kołdrę lub niefortunnie zreformuje edukację naszych pociech. Ewidentnie obecny rząd nie odrobił lekcji z trójpodziału władzy.

 

Na opisywane niedogodności życia doczesnego jest prosta metoda. Wystarczy wziąć kawałek zwykłego kartonu, napisać na nim to co nie pozwala nam spokojnie spać, po czym umieścić tak przygotowany cytat na najbliższym śmietniku w ten sposób, aby inni, być może podobni nam również lepiej się poczuli, czytając to co napisaliśmy. Akcja wygląda dobrze pod względem kosztów i potrzebnego nam zaangażowania. Zakładam, że i tak wyrzucamy śmieci prawie każdego dnia, więc nie będzie dla nas oznaczało to dodatkowej potrzeby ruszenia się z domowych pieleszy. Nie musimy brać, przy tym, udziału w długich marszach w środku zimy.

Media społecznościowe żyją własnym życiem. To w nich właśnie możemy zamieścić owoce naszej skromnej aktywności na płaszczyźnie polityki, są osoby które mają w tej dziedzinie pewne ambicje.

Gdy już, tak jak chcieliśmy, poczujemy się trochę lepiej, pozostaje poczekać na reakcję ze strony polityki. Uważam, że nie jesteśmy jeszcze tak daleko w absurdzie, że polityka ma w nosie to co myślimy, więc nasz trud powinien się wcześniej, czy później opłacić.

GotoweSpolki.pl

 

Autor: 
Zbigniew Wolski
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama